Lidostas telefonsarunu noklausīšanās lietā lūdz sākt kriminālvajāšanu pret 11 personām

Drošības policija (DP) nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu saistībā ar nesankcionētu telefonsarunu noklausīšanos lidostā "Rīga", lūdzot apsūdzēt 11 pašreizējās un bijušajās lidostas amatpersonas un darbiniekus, liecina DP informācija.

2013.gada nogalē sāktā kriminālprocesā izmeklētājs guva pārliecību, ka savāktie pierādījumi ir pietiekami, lai pret trim personām sāktu kriminālvajāšanu par personas korespondences noslēpuma tīšu pārkāpšanu, pret četrām personām par nolaidību un vēl pret četrām – par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu.

Aizdomās turētā statuss šajā lietā savulaik noteikts bijušajiem lidostas valdes priekšsēdētājiem Arnim Luhsem un Aldim Mūrniekam, kā arī bijušajiem valdes locekļiem Agrim Balodim, Artai Duntavai un Andim Damlicam ("Reģionu alianse"), kurš ceturtdien kļuva par Ķekavas novada domes mēru. 

Lieta sākta pēc tam, kad lidostas vadības rīcībā nonāca informācija, ka, tai nezinot, ir veikta vairāku lidostas darbinieku nesankcionēta un prettiesiska telefona sarunu noklausīšanās un ierakstīšana. Saistībā ar to no amata tika atstādināts lidostas Drošības departamenta priekšnieks Raimonds Lazdiņš un divi viņa padotie - Andrejs Savko un Ints Rubezis. 

Latvijas Televīzijas raidījums „De facto” iepriekš vēstīja, ka sarunu ierakstu ierīces pirka lidostas IT departaments, saskaņoja finansisti un juristi, līgumu noslēdza valdes locekļi. Ar iesniegumu veikt izmeklēšanu  tiesībsargājošās iestādēs vērsās lidostas valde, lai noskaidrotu, vai lidostas darbinieku rīcībā ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviācijas mezgls Baltijas valstīs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti