Panorāma

Ziedo naudu un atbalsta morāli

Panorāma

«Dinamo Rīga» vadība”: visdrīzāk mēs brauksim

Rūpīgāk uzraudzīs atlidojušos

Lidostā rūpīgāk uzraudzīs atlidojušos

No katra Rīgas lidostā ielidojušā reisa ir pa kādam pasažierim, kurš nav aizpildījis reģistrācijas anketu un apliecinājumu ievērot epidemioloģiskās drošības nosacījumus. Tā kā lidošanas nosacījumi šajā nedēļā ir atviegloti un ļauj pasažieriem lidot arī uz valstīm ar ļoti augstu Covid-19 saslimstības līmeni, lidostām uzdots stingrāk uzraudzīt, lai pilnīgi visi ielidojušie pasažieri būtu reģistrēti.

No 22. autobusa, kas ved uz Rīgas lidostu, sestdienas pēcpusdienā izkāpj vien daži pasažieri, un arī visā lidostā salīdzinoši kluss. Civilās aviācijas aģentūra (CAA) norāda – lidojumu skaits būtiski sarucis, tāpēc jaunie valdības apstiprinātie noteikumi, kas ļaus lidot uz valstīm ar salīdzinoši augstu saslimstības rādītāju, avionozarei ir laba ziņa -  jo cilvēki ceļo tāpat, tikai izvēlas pārsēšanās punktus, piemēram, Lietuvā vai Igaunijā, kur nosacījumi līdz šim bija vieglāki.

Pašlaik zināms, ka augstās saslimstības ar Covid-19 dēļ vismaz līdz 7. septembrim nenotiks lidojumi uz Spāniju, Andoru, Maltu un Luksemburgu un no šīm valstīm, kā arī valstīm, kas nav iekļautas Eiropas Komisijas noteikto tā saukto drošo valstu sarakstā. Uz pārējām valstīm lidojumi notiek, tomēr pasažieriem joprojām netrūkst sarežģījumu, lai nokļūtu vēlamajos galapunktos.

"Lidojām uz Grieķiju un tagad atgriežamies tranzītā caur Rīgu uz Tallinu, un, godīgi sakot, bija grūtības – līdz pēdējam brīdim nezinājām, vai varēsim atgriezties atpakaļ. Koronavīrusa dēļ visu laiku atceļ reisus, un mēs tikai tagad no rīta uzzinājām, ka mūsu lidmašīna izlidos," sacīja pasažieris Pjotrs.

Tā kā visā Eiropā būtiski pieauguši saslimstības rādītāji, arī Liepājas un Rīgas lidostas saņēmušas uzdevumu rūpēties, lai pilnīgi visi atlidojušie pasažieri būtu reģistrēti un apliecinājuši nepieciešamības gadījumā ievērot pašizolāciju. Iepriekš anketēšana bija aviokompāniju un pašu pasažieru atbildība, ko daļa izvēlējās ignorēt.

"Mēs arī zinām vienu aviokompāniju – ''Ryanair'', kura šobrīd nenodrošina pati anketu savākšanu un nodošanu atbildīgajām institūcijām, un attiecīgi šiem reisiem, un šīs aviokompānijas pasažieriem tiks pievērsta īpaša uzmanība, organizējot darbu, tā ka pirms izkāpšanas no lidmašīnas tiks pārbaudīts, vai tiešām visi pasažieri ir šīs anketas aizpildījuši," teica lidostas "Rīga" pārstāve Laura Kulakova.

Pasažieri, kas nebūs aizpildījuši anketas, to varēs izdarīt uzreiz, izkāpjot no lidmašīnas. Pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā  pirmos datus saņēmusi arī CAA.

"Ja aviokompānija nav gatava sadarbībai, [..] tad ir šāda iespēja, CAA izdodot administratīvo aktu liegt lidojumus uz Latviju. Tomēr, protams, ceram, ka līdz tam nenonāksim, jo sākotnēji nepieciešams skaidrojošais darbs gan pasažieriem, gan arī pašām aviokompānijām – kādēļ un cik svarīga anketas ievākšana," saka CAA Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs Aivis Vincevs.

Lidosta norāda, ka joprojām gaida elektroniskās anketas ieviešanu. Tā solīta jau augustā, bet joprojām nav ieviesta. Lidostā norāda, ka tā būtiski atvieglotu darbu gan datu vācējiem, gan to apstrādātājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt