Dienas ziņas

Rīgā pulcējas mācību uzņēmumi no Eiropas

Dienas ziņas

Komisija virza kriminālatbildību par braukšanu reibumā

Demonstrē dronu iespējas integrēties kopīgā gaisa telpā

Lidostā «Rīga» demonstrē dronu iespējas lidot kopīgā gaisa telpā ar lidmašīnām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Starptautiskajā lidostā “Rīga” otrdien tika demonstrēts, kā bezpilota gaisa kuģis jeb drons spēj integrēties kopīgā gaisa telpā ar pilotējamām lidmašīnām. Tehnoloģiju un tās sniegto iespēju attīstība ir ietekmējusi arī dronu pielietojumu. Reālajā laikā simulējot dažādus scenārijus, tostarp mijiedarbību ar pilotējamo aviāciju, otrdien tika prezentētas tehnoloģiju iespējas drošākas Eiropas gaisa satiksmes organizēšanai nākotnē. 

Bezpilota gaisa kuģis var lidot kopīgā gaisa telpā ar lidmašīnām, neradot drošības apdraudējumu lidmašīnām. Sagaidāms, ka nākotnē tā būs vispārpieņemta prakse. To otrdien praksē varēja novērot arī starptautiskajā lidostā “Rīga”, kur vienkopus sekmīgi darbojās gan drons, gan pilotējama lidmašīna. Tiesa, paraugdemonstrējuma norisei nedaudz patraucēja vējš. Lai spētu izveidot drošas gaisa telpas konceptu, kur kopā atrodas dažādi gaisa telpas lietotāji, izstrādāta dronu pārvaldības un uzraudzības sistēma, kurā vērā ņemtas arī civilās aviācijas vadlīnijas. 

AS “Latvijas Gaisa satiksme” valdes locekle Ilze Aleksandroviča norādīja: “Šodien tas, ko mēs redzam, ir projekts, kurā sadarbojas vairākas valstis – Polija, Igaunija, Somija un Latvija, lai demonstrētu to, kā tehnoloģijas var šo drošo vidi palīdzēt izveidot. Un nozīmīgi, lai visi dalībnieki, kas piedalās, lidojumā – pilots, aviācijas pilots un “Gaisa satiksmes” kontrolieris – var savā starpā komunicēt un koordinēt lidojumus.”

“Latvijas Gaisa satiksmē” arī norādīja, ka pēc pirmajiem testa lidojumiem manāmas pozitīvas iezīmes, piemēram, dažādas platformas spēj redzēt viena otru un arī informācijas aprite notiek visu iesaistīto pušu starpā. Dienas laikā tika veikti kopumā pieci paraugdemonstrējumi ne tikai lidostas teritorijā, bet arī Rīgas brīvostā un īpašs ātrās reaģēšanas bezpilota gaisa kuģu sistēmas operācijas lidojums lidostas tuvumā, ko veica Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji, kuri ikdienā dronus izmanto glābšanas darbu veikšanai.

Viens no sistēmas izstrādātājiem ir arī uzņēmums “Latvijas Mobilais telefons”.

“Arī dronu risinājumos mēs saredzam to, ka tieši mobilais tīkls ļaus droniem lidot ārpus tiešās redzamības, kas ir ļoti svarīgi, lai tos izmantotu komerciāliem mērķiem. Pašlaik drona pilotam blakus stāv “Latvijas Gaisa satiksmes” koordinators, kurš komunicē ar gaisa satiksmes torni, nākotnē mēs to parādam, ka varētu darīt ar dažādiem tehnoloģiskajiem risinājumiem,” atzīmēja uzņēmuma “Latvijas Mobilais telefons” inovāciju vadītājs Gints Jakovels.

Dažādi tehnoloģiskie risinājumi nozīmē, piemēram, automātisku lidojuma pieprasījumu no drona pilota puses un apstiprināšanu no “Latvijas Gaisa satiksmes” dispečeru torņa. Turpinot tehnoloģisko attīstību, tas radīs priekšnoteikumus dronu izmantošanai visdažādāko mērķu realizācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti