Lidosta «Rīga» atsāk lidojumus paaugstinātas epidemioloģiskās drošības apstākļos

Ieviešot visaptverošu epidemioloģiskās drošības programmu #NeļaujVīrusamCeļot, lidosta “Rīga” pirmdien, 18. maijā, ar četriem nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” reisiem uz Viļņu, Tallinu, Oslo un Frankfurti atsāks starptautiskos pasažieru lidojumus, Lsm.lv pavēstīja lidostas pārstāve Laura Karnīte.

ĪSUMĀ

  • Uzturoties lidostā, visiem ceļotājiem, izņemot bērnus līdz septiņu gadu vecumam, obligāti jāvalkā medicīniskā maska.
  • Ieeja lidostas terminālī ir atļauta tikai pasažieriem maskās, uzrādot iekāpšanas karti vai rezervācijas apstiprinājumu.
  • Ja pasažieris ir ieradies lidostā bez maskas, tās būs iespējams iegādāties vairākās vietās gan pie ieejas, gan arī pašā terminālī.
  • Lai mazinātu vienlaikus lidostā esošo cilvēku skaitu, ieeja lidostas terminālī nebūs ļauta sagaidītājiem un pavadītājiem.
  • Ceļotāji aicināti lidostā pastiprināti ievērot roku higiēnu un visur, kur tas ir iespējams, ievērot fizisko distancēšanos. Visā lidostas terminālī ir izvietoti 25 roku dezinfekcijas automāti, tostarp 20 no tiem - bezkontakta.
  • Rūpējoties par darbinieku drošību, lidostas klientu apkalpošanas darbavietas ir aprīkotas ar īpašiem aizsargstikliem.
  • Nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” savos gaisa kuģos neielaidīs pasažierus ar ķermeņa temperatūru virs 37,8 grādiem. Temperatūras pārbaude pasažieriem tiks veikta pirms drošības kontroles.

Programma #NeļaujVīrusamCeļot paredz pasākumu kopumu vairākos darbības virzienos lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbinieku aizsardzībai un drošai pasažieru apkalpošanai, lai pēc iespējas mazinātu Covid-19 izplatības riskus. Izstrādājot programmu, lidosta ir konsultējusies ar Latvijas veselības aizsardzības institūcijām un ņēmusi vērā starptautisko aviācijas organizāciju rekomendācijas.

“Lai dotu savu ieguldījumu saslimšanas ierobežošanā un rūpētos par darbinieku un pasažieru drošību, kopā ar aviokompānijām, sadarbības partneriem un speciālistiem esam paveikuši apjomīgu un rūpīgu darbu, lai sagatavotu lidostu “Rīga” darbam pandēmijas apstākļos.

Lidostā ir ieviesti papildu epidemioloģiskās drošības pasākumi gan pasažieriem, gan darbiniekiem, gan pielāgojot infrastruktūru un pilnveidojot darba organizāciju,” stāsta lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

“Tas, cik šie pasākumi būs efektīvi, ir atkarīgs arī no katra no mums – cik atbildīgi un rūpīgi pildīsim noteiktās prasības. Tāpēc aicinu – ceļosim paši, bet vīrusam ceļot neļausim!” aicina lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja.

Ņemot vērā, ka lidostā infrastruktūras un drošības procedūru dēļ ne vienmēr iespējams nodrošināt pietiekamu distancēšanos, ar satiksmes ministra rīkojumu ir noteikts, ka,

uzturoties lidostā, visiem ceļotājiem, izņemot bērnus līdz septiņu gadu vecumam, obligāti jāvalkā medicīniskā maska. Ieeja lidostas terminālī ir atļauta tikai pasažieriem maskās, uzrādot iekāpšanas karti vai rezervācijas apstiprinājumu.

Lidosta aicina rūpīgi ievērot prasību valkāt masku visā uzturēšanās laikā lidostā. Īpaši masku lietošana tiks kontrolēta vietās, kur ir apgrūtināti ievērot fizisko distanci.

Ja pasažieris ir ieradies lidostā bez maskas, tās būs iespējams iegādāties vairākās vietās gan pie ieejas, gan arī pašā terminālī.

Lai mazinātu vienlaikus lidostā esošo cilvēku skaitu, ieeja lidostas terminālī nebūs ļauta sagaidītājiem un pavadītājiem.

Lidosta aicina sagaidītājus un pavadītājus uz lidostu doties vien tad, ja pasažierim nepieciešama īpaša palīdzība nokļūšanai lidostā.

Ceļotāji arī aicināti lidostā pastiprināti ievērot roku higiēnu un visur, kur tas ir iespējams, ievērot fizisko distancēšanos.

Visā lidostas terminālī ir izvietoti 25 roku dezinfekcijas automāti, tostarp 20 no tiem - bezkontakta.

Dezinfekcijas līdzekļi atrodas arī pie reģistrācijas galdiem un iekāpšanas sektoros. Savukārt, lai atgādinātu par distancēšanās nozīmi, uz grīdām un krēsliem ir izvietotas īpašas atzīmes.

Rūpējoties par darbinieku drošību, lidostas klientu apkalpošanas darbavietas ir aprīkotas ar īpašiem aizsargstikliem. Lidostas darbinieki ir apgādāti ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem – sejas maskām, sejas aizsargvairogiem, vienreizlietojamiem cimdiem - atbilstoši konkrētā darba specifikai. Pasažieru terminālī tiek īstenoti papildu tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumi, izmantojot Slimību kontroles un profilakses centra rekomendācijām atbilstošus tīrīšanas līdzekļus.

Plānojot gaisa kuģu izvietojumu un iekāpšanas sektorus, lidosta pievērsīs pastiprinātu uzmanību tam, lai maksimāli mazinātu pasažieru koncentrēšanos un lai iespējami retāk būtu jāizmanto autobusi. Ja tomēr pasažieri būs jāved ar autobusiem, vienā transportlīdzeklī tiks pārvadāti ne vairāk kā 25 cilvēki.

Lidosta aicina pasažierus jau pirms ierašanās lidostā “Rīga” iepazīties ar ieviestajiem drošības pasākumiem lidostas mājaslapā, kā arī rūpīgi iepazīties ar izvēlētās aviokompānijas drošības prasībām.

Piemēram, nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” savos gaisa kuģos neielaidīs pasažierus ar ķermeņa temperatūru virs 37,8 grādiem. Temperatūras pārbaude pasažieriem tiks veikta pirms drošības kontroles. Vēl divas temperatūras mērīšanas iekārtas tiks uzstādītas lidostas atlidošanas zālēs.

Lidosta arī aicina vēl pirms ceļojuma noskaidrot, kādas prasības ieceļošanai un ierobežojumi ir noteikti galamērķa valstī.

Ieceļojošiem pasažieriem lidosta atgādina: ja ceļotājs Baltijas valstīs ir ieradies no valsts ārpus Baltijas vienotās telpas, viņa pienākums ir ievērot 14 dienu pašizolāciju. Tāpat ieceļotājiem jāatceras, ka sabiedriskajā transportā Latvijā ir obligāti jāvalkā sejas maska vai cits mutes un deguna aizsegs.

KONTEKSTS:

Nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatību Latvijā ārkārtējās situācijas laikā no šā gada 17.marta bija atcelti lidostas “Rīga” starptautiskie pasažieru pārvadājumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt