Lidojumi būs aizliegti uz trim Eiropas valstīm; pašizolācija nav jāievēro tikai pēc piecu valstu apmeklējuma

30 Eiropas valstīs Covid-19 izplatība tiek uzskatīta par tik augstu, ka, atgriežoties Latvijā pēc šo valstu apmeklējuma, jāievēro divu nedēļu pašizolācija. Turpmāko nedēļu pašizolācija nav jāievēro, atgriežoties vien no piecām valstīm, savukārt lidojumu ierobežojumi no nākamās nedēļas skars trīs Eiropas valstis, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Ņemot vērā epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātus, SPKC speciālisti rekomendē rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot tos inficēšanās riskam.

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt:

“Dzeltenā saraksta” valstis, kuru apmeklēšanas nepieciešamību iesaka rūpīgi izvērtēt:

Avots: SPKC

Tāpat rekomendēts nebraukt uz Krieviju, Baltkrieviju un citām sarakstā neminētajām valstīm.

Latvija šajā sarakstā ir gandrīz zemākajā vietā ar kumulatīvo rādītāju 4,3 (pagājušajā nedēļā tas bija 3,1). Zemāks rādītājs ir tikai Vatikānā, kur nav neviena saslimušā.

Igaunijā šis rādītājs ir 15,95, savukārt Lietuvā rādītājs ir 15,7.

Attiecībā uz valstīm, kas ir ārpus Eiropas, pašizolācija turpmāk būs jāievēro, ceļojot no Kanādas. Prasība par pašizolāciju vairs netiek attiecināta uz Austrāliju, Gruziju, Japānu, Jaunzēlandi, Ruandu, Dienvidkoreju, Taizemi, Tunisiju un Urugvaju.

Sarakstā norādīts 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem. Šis saraksts ir spēkā no 5. septembra līdz  11. septembrim.

Savukārt lidojumi turpmāk būs atļauti uz Eiropas valstīm, kur kumulatīvais saslimstības rādītājs nepārsniedz ES vidējo vairāk kā divas reizes.

Līdz ar to nākamnedēļ lidojumu ierobežojumi attiiksies uz Spāniju, Andoru un Monako.

Svarīgākais epidemioloģiskais pasākums, lai noturētu esošo situāciju valstī, ir godprātīgi ievērot pašizolāciju tiem, kuri atgriezušies no augsta riska valstīm, atgādina SPKC.

KONTEKSTS:

Pēc valdības lēmuma atļaut avioceļojumus uz valstīm, kurās divkārtīgi pārsniegts vidējais 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs Eiropas Savienībā, vienlaikus nosakot, ka pēc atgriešanās no šīm valstīm būs obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija, jau no 3. septembra uz un no Latvijas lidlaukiem atļauti lidojumi uz visām ES un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, izņemot Spāniju, Andoru, Maltu un Luksemburgu.

Tikmēr Lietuvā un Igaunijā Covid-19 izplatība strauji pieauga, tāpēc valdība lems, vai uz šīm valstīm arī attiecināt tādas pašas pašizolācijas prasības, kā uz citām ES valstīm, vai arī noteikt zināmus izņēmumus.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti