«Lidl» sola Purvciemā iecerētā veikala apkaimē saglabāt 18 kokus

Vācijas zemo cenu veikalu tīkla "Lidl” projekta attīstītāji tikšanās laikā ar Purvciema iedzīvotājiem solījuši, ka mikrorajonā iecerētā tirdzniecības centra apkaimē tikšot saglabāti vēl deviņi koki. Tādējādi no kopumā teritorijā augošajiem 48 kokiem tirgotāja pārstāvji sola saglabāt 18, liecina Rīgas domes informācija.

Purvciema iedzīvotāju pārstāvju un „Lidl” projekta attīstītāju tikšanās notika ceturtdien, 7. septembrī, lai meklētu kompromisu jautājumā par koku izciršanu Dzelzavas ielā 75 b.

Saskaņā ar pilsētas attīstības plānu šajā vietā ir pieļaujama pakalpojumu un tirdzniecības centra būvniecība. Teritorijā aug 48 dažādi koki.

Sākotnēji uzņēmēji solīja saglabāt tikai deviņus no tiem. Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija nolēma rīkot sabiedrisko apspriešanu, kuras laikā no aptuveni 1500 Purvciema iedzīvotājiem tika saņemts negatīvs viedoklis.

Kā tikšanās laikā informēja projekta attīstītāji, viņi ir raduši iespēju saglabāt vēl deviņus kokus, turklāt iedzīvotājiem ticis solīts, ka projekta realizācijas laikā tikšot iestādīti 33 koki un dzīvžogs.

Tāpat esot solīts, ka teritorija būs brīvi pieejama, apgaismota, izveidoti celiņi un tiks nodrošināta brīva gājēju plūsma uz sabiedriskā transporta pieturvietām un citiem objektiem.

Rīgas domē norāda, ka Purvciema iedzīvotāji tikšanās laikā uzdeva daudzus jautājumus par projektu un satiksmes organizāciju un solīja sekot līdzi projekta attīstības gaitai.

Jau ziņots, ka Latvijā pirmo "Lidl" veikalu paredzēts būvēt Rīgā, Purvciemā. Tiesa, mikrorajona iedzīvotāji iepriekš bija negatīvi noskaņoti pret šo ideju, jo veikala būvniecībai nāksies sašaurināt zaļo zonu.

Pēc veikalu skaita “Lidl’’ ir piektā lielākā mazumtirdzniecības ķēde pasaulē. Tā ir pārstāvēta visās Eiropas Savienības valstīs, izņemot Latviju un Igauniju. Vācijas veikalu ķēde centās ienākt Latvijā pirms vairāk nekā desmit gadiem un tālab pat iegādājās zemi veikalu būvei. Taču vēlāk – pēc ekonomiskās krīzes reģionā – kompānija pārskatīja savus plānus un zemi pārdeva.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti