Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Partijas sāk domāt par pašvaldību vēlēšanām

Līderus Rīgas domes vēlēšanām koalīcijas partijas meklē starp ministriem un Saeimas deputātiem

Līdz nākamgad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām atlikuši desmit mēneši, un partijas jau sākušas apdomāt kandidātu sarakstus un tos līderus, kurus izraudzīties par lielākās un bagātākās pašvaldības – Rīgas – mēra amata kandidātiem. Ar meklējumiem neiet viegli, un viens no iemesliem ir arī tas, ka, Saeimas deputātu ievēlot pašvaldībā, parlamenta mandāts zūd.

Vienīgā no partijām, kura jau izvirzījusi savu Rīgas mēra amata kandidātu ir “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai”, kura arī nākamgad startēs zem viena karoga ar Nilu Ušakovu priekšgalā.

Ar kopīgu sarakstu pašvaldību vēlēšanās Rīgā startēs arī Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS). Partija gan vēl nav vienojusies par saraksta līderi. Un līdz šim kā reālākais kandidāts tiek minēts Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš. “Mēs galu galā esam pašvaldību partija, un ZZS ir daudz pašvaldību vadītāju, kuri veiksmīgi strādā,” saka ZZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Partija “Vienotība” neoficiāli vērtējusi dažādas Rīgas mēra amata kandidatūras: Saeimas deputātus Hosamu Abu Meri, Vilni Ķirsi, Eduardu Smiltēnu, kurš gan pats saka, ka, visticamāk, pašvaldību vēlēšanās nekandidēs.

Nacionālā apvienība mēra amatam vērtējusi partijas ministru  un Saeimas deputātu kandidatūras, taču oficiāls lēmums tikšot pieņemts tuvākajā laikā. Līderu vidū izskan Saeimas deputātu Riharda Kola un Romāna Naudiņa uzvārdi. ''Negribu minēt konkrētas kandidatūras. Mēs koncentrējamies uz to, kā mainīt varu Rīgā,'' saka līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņs.

Nākamgad paredzētajās pašvaldību vēlēšanās startēs arī jaunākā Latvijas partija – KPV.LV –, taču saraksta līderi un pašvaldības, kurās partijas biedri balotēsies, tiks paziņotas nākamgad 8.februāri. “Mūsu mērķi ir sakārtot procesus, kas notiek pašvaldībās, piemēram, naudas izlietojums “Rīgas satiksmē” vai Ventspils ostā,” saka KPV.LV priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Partijām kandidātu saraksti būs jāiesniedz jau nākamā gada aprīlī. Kā mazticama vērtējama iespēja, ka vairākas labējās partijas varētu vienoties par kopīgu startu Rīgā. Daudzām partijām sarežģījumus rada socioloģiskās aptaujas par līderu atpazīstamību. Populārākie ir atsevišķi Saeimas deputāti, kuri nepiekrīt mainīt ērto un labāk apmaksāto parlamentārieša krēslu pret domnieka amatu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti