Rīta intervija

Intervija ar bijušo Valsts prezidentu Valdi Zatleru

Rīta intervija

Intervija ar VIAA Pieaugušo izglītības pārvaldības nodaļas vadītāju Ingu Zitmani

Ingmārs Līdaka par iecerēm saistībā ar Rīgas Zooloģiskā dārza turpmāko darbību

Līdaka: Rīgas zoodārzā esmu vairāk vajadzīgs nekā Saeimā

Rīgas zooloģiskajā dārzā esmu vairāk vajadzīgs nekā Saeimā – to intervijā Latvijas Radio atzina Ingmārs Līdaka, skaidrojot savu lēmumu pēc 11 gadu darba Saeimā pamest deputāta amatu un atgriezties Rīgas zoodārzā – tā direktora amatā.

Viņš atzina, ka, sākot darba gaitas Saeimā, tur tobrīd bija vien divi pārstāvji no Latvijas Zaļās partijas (LZP), bet tagad parlamentā ir septiņi deputāti no LZP. Līdz ar to "zaļo" intereses Saeimā ir labi pārstāvētas.

Līdaka norādīja, ka "viņam bija jāatgriežas Rīgas zoodārzā" pēc tam, kad tā vadību pēc 22 gadu darba atstāja tā valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš.

"Saņemu ļoti sakārtotu saimniecību, kurā nekādas revolūcijas nav nepieciešamas," sacīja Līdaka.

Pēc viņa teiktā, zoodārzā arvien ir tas kodols – valdes locekļi, kas palīdzēja zoodārzam pārciest krīzes. Tiesa, pa šiem 11 gadiem daudzi zoodārza darbinieki ir aizgājuši pensijā, un viņu vietā atnākuši jauni cilvēki, kurus vajadzēs iepazīt, teica Līdaka.

Viņš atzina, ka viens no zoodārza lielākajiem projektiem ir ekspozīcijas "Āfrikas savanna" būvniecība. Rīgas dome atvēlējusi tam nepieciešamo papildu finansējumu. Objektu varēs pabeigt līdz rudenim, taču dzīvniekus tajā varēs ielaist vēlāk.

Drīzumā Rīgas zoodārzā viesosies akreditācijas komisija, kas ik pēc desmit gadiem pārbauda dzīvnieku labturības prasību ievērošanu zoodārzos.

Jau tagad var pateikt, ka baltā lāča turēšanas apstākļi Rīgas zoodārzā tiks atzīti par ļoti sliktiem.

Pēc Līdakas teiktā, pašreizējā mitekli lāci nevar turēt. Baltā lāča māju nepieciešams pārbūvēt – lācim jāpārvietojas pa grunti, nevis betonu, turklāt teritorijai ir jābūt ievērojami plašākai.

Baltais lācis Romeo piedzima 1990. gadā un pēc gada tas nonāca Rīgas zoodārzā. Tagad lācis ir stipri gados, un pēc tā aiziešanas aizsaulē neviens cits zoodārzs balto lāci Rīgas zoodārzam neaizdos, jo lāča māja nav atbilstoša, teica Līdaka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti