Dienas ziņas

Olainē notiek «Dzērveņu festivāls»

Dienas ziņas

Nosauc par Zolitūdes traģēdiju atbildīgos

Latvijas raidorganizāciju asociācija pret LTV

Līdaka: Raidorganizāciju asociācijai un LTV krasi atšķirīgs redzējums par reklāmas tirgu

Latvijas Raidorganizāciju asociācija pakāpeniski sašaurinājusi darbības profilu un tagad nodarbojas tikai ar komercmediju interešu aizstāvību, atzīst asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka. Viņa lēmumu šonedēļ atteikt dalību asociācijā Latvijas Televīzijai pamato ar krasi atšķirīgu redzējumu jautājumā par sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus.  

Latvijas Raidorganizāciju asociācijas vadītāja Gunta Līdaka norāda – kopš asociācijas dibināšanas, kur liela loma bija arī Latvijas Televīzijai, situācija esot mainījusies.

Viņasprāt, ja Latvijas Televīzija iestātos asociācijā, būtu apgrūtināta tās komunikācija ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), kas ir arī sabiedrisko mediju kapitāldaļu turētājs. Viņa arī min būtiskas viedokļu atšķirības starp sabiedriskajiem un komercmedijiem.

“Šobrīd Latvijas Televīzija nevēlas iziešanu no reklāmas tirgus, bet komercmedijiem tas ir viens no galvenajiem uzstādījumiem, un šobrīd arī asociācijas uzstādījums kopumā ir sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus, un mēs par to iestājamies visai cieši,” uzsver Līdaka.

Raidorganizāciju asociācijas valdē darbojas ar Latvijas Televīziju  konkurējošo kanālu īpašnieka MTG TV vadītāja Latvijā Baiba Zūzena, Radio SWH pārstāvis Filips Rubenis un Vidzemes Televīzijas vadītājs Ingemārs Vekteris.  

Līdaka norāda, ka atteikums Latvijas Televīzijai gan bijis ne tikai valdes, bet arī citu asociācijas biedru kopīgs lēmums - tajā pārstāvēts arī Pirmais Baltijas kanāls, TV Rīga, Latgales Reģionālā televīzija un citi mediji.

Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte norāda – kamēr nav mainīti raidorganizācijas statūti un mērķi un tā formāli skaitās visas nozares pārstāve, juridiska pamatojuma atteikumam nav.

“Raidorganizāciju asociācija ir viena no tām, kas aktīvi ņem dalību gan likumdošanas izmaiņās attiecībā uz sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus, gan citos jautājumos, gan par to, kādam jābūt un kādam nav jābūt sabiedriskajam medijam, par ko ne vienu reizi vien ir izteikusies Līdakas kundze, bet tajā pašā laikā asociācija un Līdakas kundze nav gatava uzklausīt sabiedrisko mediju viedokli šajos jautājumos,” norādīja Belte.

“Beidzot mēs saprotam, kas ir kas, jo līdz šim mēs redzējām minēto asociāciju kā industrijas pārstāvi, tagad viņi ir pateikuši, ka pārstāv un turpinās pārstāvēt tikai komercmedijus,” viņš rezumēja.

Belte arī norādīja – nav pamata pieņēmumiem par NEPLP lobiju attiecībā uz sabiedriskajiem medijiem, jo vēl aizvien to finansējums ir viens no viszemākajiem Eiropā. Viņaprāt, atteikums dalībai asociācijā liedz Latvijas Televīzijai aizstāvēt savas pozīcijas un veidot dialogu ar citiem industrijas dalībniekiem.

Jau ziņots, ka Latvijas Raidorganizāciju asociācija nav atjaunojusi Latvijas Televīzijas (LTV) dalību asociācijā, jo asociācija plāno turpmāk koncentrēties uz komerciālo raidorganizāciju interešu pārstāvniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt