Līcī pie Kalngales izskalots sena kuģa vraka fragments

Pagājušajā mēnesī Rīgas jūras līča krastā Carnikavas novadā pie Kalngales izskalots kuģa vraka fragments – kuģa apakšējā daļa.

Saskaņā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas aplēsēm, atradums varētu būt no 18.gadsimtā būvēta kuģa. Šo vraka fragmentu plānots likt Carnikavas novada muzejā.

„Tur ir saglabājušās vismaz 12 brangas, redzami arī metāla stiprinājumi. Kuģa kopējais garums varētu būt pārsniedzis 20 metrus. Spriežot pēc konstrukcijas īpatnībām, varētu attiecināt uz 18.gadsimta beigām. Būtiskākais – vēlams līdz Jāņiem veikt vraka pārvietošanu un pārvest, iespējams, uz muzeja teritoriju,” saka Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītāja vietnieks Jānis Asaris.

Eksperti atzīst, ka jūras krastos kuģu vrakus izskalo ik pa laikam. Neliels vraka fragments šā gada pavasara vētrās izskalots arī pie Saulkrastiem.

Savukārt pirms trim četriem gadiem divu 18.gadsimta kuģu vraki izskaloti Mangaļsalas krastos. Vienu no tiem izdevās pasargāt, to pasludināja par jaunatklātu kultūras pieminekli un pārveda uz Jūrmalas brīvdabas muzeju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti