Panorāma

Rīga atkritumu krīzes priekšvakarā

Panorāma

Rīgā nosēžas NATO «AWACS» lidmašīna

E. Levits oficiālā vizītē Polijā

Levits vizītē Polijā pārrunā Eiropas Savienības un reģiona drošības aktualitātes

Valsts prezidents Egils Levits trešdien, 11. septembrī, devies oficiālā vizītē uz Poliju. Ar savu poļu kolēģi Andžeju Dudu Levits pārrunāja Latvijas un Polijas attiecības, atzina, ka abām valstīm ir vienāds viedoklis par Eiropas Savienības budžetu un lauksaimniecības politiku, kā arī apliecināja atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei.

Pievēršoties reģionālās drošības tematikai, Levits uzsvēra, ka transatlantiskā partnerība ir Latvijas un Polijas centrālais drošības elements. Levits pauda gandarījumu par ASV karavīru skaita palielināšanu reģionā, tikmēr Duda uzsvēra amerikāņu investīciju nozīmi militārajā infrastruktūrā.

"Katrs amerikāņu karavīrs, kurš dislocēts mūsu reģionā, Baltijā un Polijā, kas ir NATO austrumu flangs, stiprina drošību. Mēs esam gandarīti, ka amerikāņu karavīru klātbūtne tiks palielināta. Tas noteikti pozitīvi ietekmēs mūsu reģiona drošību," teica Levits.

Līdzīgu viedokli pauda Polijas prezidents. "Amerikāņu karavīru klātbūtne ir ļoti svarīga, bet es vēlos vērst uzmanību, ka ir svarīga arī amerikāņu infrastruktūras attīstība Polijā – pretraķešu bāzes izveide Redzikovā, mobilās amerikāņu militārās infrastruktūras dislocēšana, investīcijas lidostās un bruņojuma noliktavas Polijā," norādīja Duda.

Levits trešdien tikās arī ar Polijas parlamenta augstākajām amatpersonām un nolika ziedus pie Nezināmā karavīra kapa Varšavas centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti