Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - slimnīcu noslodze

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra maiņa

Šodienas jautājums - valdības rīcība Covid-19 laikā

Levits: Valdībai jāstrādā kā komandai; par «mutes disciplīnas trūkumu» var prasīt ministru demisiju

Valsts prezidents Egils Levits uzsver, ka veiksmīgai Covid-19 krīzes pārvarēšanai valdībai ir jādarbojas kā komandai un ministriem jāievēro disciplīna, bet komandas vadītājam, premjeram Krišjānis Kariņam (“Jaunā Vienotība”) jāgādā par šo komandas darbu un ir iespēja prasīt arī nedisciplinētu ministru demisiju.

Valsts prezidents Egils Levits LTV raidījumā “Šodienas jautājums” pirmdien, 7. decembrī, gan pauda cerību, ka ministri sapratīs, ka viņi ir komanda un, “sākot ar rītdienu, kad ir valdības sēde, to ievēros”.

Vērtējot valdības lēmumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, prezidents norādīja, ka tas ir solis pareizajā virzienā, jo Covid-19  izplatās cilvēku kontaktēšanās ceļā un, jo mazāk kontaktēšanās iespēju, jo lēnāk izplatās vīruss. Bet, viņaprāt, būtu labāk, ja šāda valdības rīcība sekotu ātrāk.

Savukārt valdības lēmumu pieņemšanas stils, pieņemot noteikumus, tad tos mainot, ir neapmierinošs, uzskata prezidents.

Viņš situāciju salīdzināja ar kuģi vētrā, un kuģi no vētras izved komanda – valdība, kuru vada kapteinis – premjers.  

Bet, ja pēc valdības sēdes ministri tvīto, ka vajadzēja lemt citādi, ka viņu nozarei nav tik labi, kā gribētos, tas ir “mutes disciplīnas trūkums ministriem”, sacīja prezidents.

Viņš uzsvēra, ka ministri ir viena komanda un atbildīgi par notiekošo būs visi kopā, un premjera uzdevums ir gādāt, ka komanda strādā kopā.

Levits vērtēja, ka premjers līdz šim labi vadījis piecu partiju koalīcijas darbu, bet, “ja ministrs nesaprot savu uzdevumu šajā komandā, premjeram jālūdz, lai viņš paietu malā”.

Levits gan neatbildēja, vai viņš domā kādu konkrētu ministru, norādot, ka viņš runā par principiem – “ja kāds ministrs neievēro valdības disciplīnu, tad viņam nav vietas šajā komandā”, jo viņš grauj ne tikai valdības prestižu un politiku, bet šajā kontekstā darbojas pretēji valsts kursam.

Levits uzsvēra, ka valdības disciplīna ir svarīga, lai cilvēki zina, ko valdība grib panākt, bet valdībai arī jāpaskaidro, ko tā nolēmusi, un šeit ir vēl viena problēma – komunikācija un tas, ka lēmumi mainīti īsā laikā un cilvēki nevarēja tiem pielāgoties.

Levits atturējās vērtēt, vai disciplīnas jautājumi var ietekmēt valdības stabilitāti, bet atzina, ka premjeram ir tiesības prasīt ministru atkāpšanos, ja disciplīna nav ievērota.

Prezidents cer, ka valdība saņemsies, strādās vienoti un iesākto konsekventi turpinās.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt