Levits uzrunā ANO izceļ cīņu ar Covid-19 un dezinformāciju

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits otrdien savā uzrunā ANO Ģenerālās asamblejas 75.sesijā izcēla cīņu ar Covid-19 un dezinformāciju. Prezidents arī norādīja uz Krievijas centieniem pārrakstīt vēsturi, kā arī aicināja uz atbalstu Baltkrievijas tautai.

Levits atzīmēja Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) lomu cīņā ar Covid-19, kā arī norādīja, ka Latvija atsaukusies aicinājumiem iesaistīties – Latvijas zinātnieki piedalās vakcīnas izstrādē, kā arī valsts piedalās humānās palīdzības plāna izstrādē.

Valsts prezidents runā uzsvēra, ka nozīmīgi ir saglabāt drošību pasaulē: "Efektīvs multilaterālisms nemainīgi ir visiedarbīgākais veids, kā garantēt tiesību normās balstītu starptautisko kārtību un drošību.

Tiesību normās balstītā kārtība ir pamats taisnīgumam un mieram visā pasaulē. "

Pēc Levita teiktā, ANO jāizmanto visi iespējamie kanāli, lai drošība būtu gan reālajā dzīvē, gan tiešsaistē. Levits piebilda, ka Latvija ir gatava atbalstīt "Sieviešu, miera un drošības" plānu, jo drošība visā pasaulē un vienādu iespēju garantēšana sievietēm iet rokrokā. Viņš arī norādīja uz Igaunijas veiksmīgo darbu ANO Drošības padomē nepastāvīgās dalībvalsts statusā. Tas, pēc viņa teiktā, ir labs piemērs tam, cik lielu pienesumu starptautiskā miera un drošības vairošanā var dot tieši nelielas valstis. Levits sacīja, ka arī Latvija ar nepacietību gaida iespēju uzņemties šos pienākumus un godu 2026.–2027. gadā.

Levits uzsvēra Latvijas gatavību cīņā ar Covid-19 pandēmijas sekām. Viņš teica: "Krīzes seku pārvarēšanā galvenais uzsvars jāturpina likt uz ilgtspējīgas attīstības mērķu un Parīzes vienošanās nosacījumu izpildi. Iespējami strauja seku pārvarēšana nav iedomājama bez labas pārvaldības, kā arī cilvēktiesību un dzimumu līdztiesības garantēšanas." Levits vēlas arī, lai tā būtu atkopšanās, kuras rezultātā kļūstam videi draudzīgāki, digitālāki un iekļaujošāki.

Saistībā ar Covid-19 notiekošo digitalizāciju Levits uzsvēra, ka nozīmīgi ir sekot līdzi, lai savāktā un apstrādātā informācija tiek izmantota paredzētajiem mērķiem, nepārkāpjot personas datu aizsardzības normas.

"Digitālā izsekošana un detalizēta personu klasificēšana, no kurām praktiski nav iespējams izvairīties, apdraud indivīda pamatbrīvības," uzsvēra Levits.

Vienlaikus arī Covid-19 pandēmijas laikā zeļ dezinformācija, ar kuru Levits grib cīnīties. Viņš arī piedāvāja Latvijas pieredzi cīņā ar "infodēmiju".

Levits savā uzrunā arī aicināja uz starptautisku Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija noindēšanas mēģinājuma izmeklēšanu, kā arī uzsvēra atbalsta nepieciešamību baltkrievu tautai.

"Mēs, latvieši, ļoti labi atceramies šīs alkas, kas mūsu zemi bija pārņēmušas pirms 30 gadiem. Mēs vienmēr būsim gatavi dalīties savā plašajā pieredzē attiecībā uz demokrātijas atjaunošanu un ceļu uz brīvību," sacīja Levits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti