Dod Pieci

"Dod pieci!" Labdarības maratons. Noslēgums. Tiešraide!

Dod Pieci

Zīmju valodā. DOD PIECI! Labdarības maratons. Atklāšana

DOD PIECI! Latvijas Valsts prezidents Egils Levits

Levits: Ukraina uzvarēs un Latvija palīdzēs tās atjaunošanā

Valsts prezidents Egils Levits piektdien viesojās labdarības maratona "Dod pieci!" stikla studijā un savā uzrunā pauda pārliecību par Ukrainas uzvaru karā, kā arī apliecināja Latvijas ciešu iesaisti ne tikai karadarbības ietvaros, bet arī ukraiņu zemes atjaunošanā pēc kara.

Valsts prezidents ar pārliecību sacīja, ka karš Ukrainā beigsies ar Ukrainas uzvaru, un Latvija kopā ar Ukrainu svinēs šo uzvaru. Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu karā ar Krieviju, kā arī aktīvi palīdzēs Ukrainas atjaunošanai pēc kara. Prezidents norādīja, ka Latvijas sabiedrība ļoti labi zina, ko nozīmē okupācija, tādēļ arī latviešu tauta ir solidāra ar ukraiņiem un Ukrainas valsti. Salīdzinot ar citām valstīm, Latvija ir visaktīvākā Ukrainas atbalstītāja, sniedzot militāru, ekonomisku un humanitāru palīdzību.

Levits aicināja aktīvi ziedot ne tikai akcijas "Dod pieci!" ietvaros, bet arī nākamgad, jo palīdzība Ukrainai būs nepieciešama arī turpmāk. "Ieteiktu katrreiz padomāt par to, noziedot tik, cik katrs var, – tā ir mūsu reālā palīdzība, arī mūsu politiskā un humānā palīdzība Ukrainai," rezumēja prezidents.

Levits novēlēja ukraiņu bērniem mierpilnus Ziemassvētkus un izteica cerību, ka visi bēgļi pēc Ukrainas uzvaras varēs atgriezties mājās. Par savu ziedojumu prezidents izvēlējās grupas "Carnival Youth" dziesmu "Piena ceļš" – "jo tas ir stāsts par ceļu uz mājām".

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīs no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņos ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti