Levits rosina diskutēt par Demokrātijas nedēļas iedibināšanu

Valsts prezidents Egils Levits rosina diskusiju par Demokrātijas nedēļas iedibināšanu maija sākumā, informēja Prezidenta kanceleja.   

Levits trešdien, 5.februārī, Rīgas pilī tikās ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju, lai pārrunātu aktuālos komisijas darba kārtības jautājumus, kā arī diskusijā apspriestos par dažādām ierosmēm.

Atsaucoties Valsts prezidenta Solidaritātes sarunu ciklā izskanējušai idejai no jauniešu puses, ka Latvijā nepieciešams plašāk uzsvērt demokrātiju kā vērtību, Levits rosināja Saeimas komisiju apspriest un arī sabiedrībā raisīt sarunu par Demokrātijas nedēļas iedibināšanu.

Līdzīgi kā jau novembra Latvijas valsts svētkus ir ierasts atzīmēt, visai nedēļai simboliski piešķirot Patriotu nedēļas nosaukumu, tā 1. maiju kā Satversmes sapulces sasaukšanas un Darba svētku dienu, 4. maiju kā Neatkarības atjaunošanas dienu un 9. maiju kā Eiropas dienu simboliski varētu iedibināt kā Demokrātijas nedēļu Latvijā.

“Demokrātijas nedēļa, uzsverot 1. maiju kā demokrātiskas valsts pārvaldes iedibināšanu Satversmē, 4. maiju kā mūsu neatkarības atjaunošanu un 9. maiju kā mūsu neatkarīgas, demokrātiskas valsts dzīvi Eiropā, būtu labs, simbolisks veids, kā uzsvērt tās vērtības, par ko mēs kā Latvijas sabiedrība valstiski pastāvam,” norādīja prezidents.

“Tā būtu jauna pilsoniska tradīcija, kuras ideju es no jauniešiem nododu tālāk apspriešanai gan jums, gan plašākai sabiedrībai,” sacīja Levits.

Komisijas locekļi ar atsaucību uzņēma ideju tālāk rosināt sarunu par šādas iespējamas jaunas tradīcijas iedibināšanu valstī, informēja Prezidenta kanceleja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt