Levits: Pie okupantu pieminekļa ejošie cilvēki nav sapratuši, kurā valstī un gadsimtā viņi dzīvo

Cilvēki, kuri iet pie okupantu pieminekļa, nav sapratuši, kurā valstī un kurā gadsimtā viņi dzīvo, videouzrunā norāda Valsts prezidents Egils Levits.

Pēc prezidenta paustā, šie cilvēki fiziski atrodas Latvijā, bet garīgi – "krievu pasaulē", kas ir atpalikusi un domā pagājušā un aizpagājušā gadsimta kategorijās. Valsts pirmā persona norāda, ka šādi cilvēki nav tikai Latvijā. Viņi ir arī citās Eiropas valstīs, piemēram, Vācijā.

Levits akcentē, ka latviešiem un visiem Latvijas patriotiem neatkarīgi no tautības ir skaļi, skaidri un tieši jāsaka un jārāda, ka viņi stāv uz Satversmes pamatiem, uz mūsu kopīgo Latvijas un Eiropas vērtību pamatiem, ka mēs esam kopā ar Ukrainu, nevis ar Krieviju kā agresorvalsti.

Prezidents nepiekrīt nesen dzirdētajam padomam, ka ir jāizvairās paust savu viedokli skaļi. Levits uzskata, ka tieši otrādi – latviešiem un Latvijas patriotiem šis viedoklis ir jāsaka, lai visiem – arī tiem cilvēkiem, kuri iet pie okupantu pieminekļa, – būtu skaidrs, ka tas ir Latvijas kopīgais viedoklis.

Savukārt attiecīgajām amatpersonām un iestādēm, pēc prezidenta paustā, ir jāizvērtē līdz šim notikušais un jāizdara secinājumi, lai turpmāk šādi gadījumi neatkārtotos.

KONTEKSTS:

Kaut arī cilvēkus Latvijā aicināja nelikt ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā 9. maijā, tomēr daļa iedzīvotāju to darīja. 10. maija rītā cilvēku noliktie ziedi tika aizvākti, kā to paredzēja iepriekš noteiktais plāns. Ziedu nolicēji tādēļ 10. maijā devās nolikt ziedus vēlreiz. 10. maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā pulcējās vairāki simti cilvēku, kas slavināja Padomju armiju un Krieviju, tādēļ tikusi slēgta pieeja piemineklim. Latvijas Televīzija Pārdaugavā novēroja, ka vairāki sanākušie bija agresīvi un neslēpa atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.

Tikmēr Valsts drošības dienests nesen paziņoja, ka Latvijas Krievu savienības aktivitātes ir vērstas uz Krievijas īstenotās ārpolitikas un starptautisko tiesību normu pārkāpumu attaisnošanu, kā arī propagandas vēstījumu izplatīšanu, tāpēc dienests aicinājis partiju novērst turpmākas nelikumīgas darbības, brīdinot, ka pretējā gadījumā dienests pret to izmantos likumā noteiktos instrumentus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt