Īpašās pārraides

Bermontiādei 100. Kaujas rekonstrukcijas uzvedums Jelgavā

Īpašās pārraides

Skolēni izzina Pirmā pasaules kara vēsturi

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna pirms Lāčplēša dienas militārās parādes

Levits: Nepaliksim malā, kad jāiestājas par Latviju

Atzīmējot Lāčplēša dienu un atceroties latviešu spēku uzvaru pār Bermontu, mēs varam iedvesmoties no to dienu notikumiem un pārliecības par savu spēku, pirms militārās parādes 11. novembrī sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Viņš arī aicināja nekad nepalikt malā, kad jāiestājas par Latviju.

Pirms militārās parādes Valsts prezidents Egils Levits atgādināja, ka šajā dienā mēs atceramies pirms 100 gadiem izcīnīto uzvaru, nosargājot Latvijas valsts nākotni. Mūsu valsts pamatā ir tautas negrozāma valstsgriba, griba uzturēt savu neatkarīgo valsti un pašiem lemt par savu nākotni.

Ir grūti iedomāties, ka tieši šeit notika izšķirošā kauja par Latvijas valsti un krastmala bija frontes līnija, tas bija pagrieziena punkts, kad cīņā par savu valsti aizgāja visa tauta. Un izcīnītā uzvara bija uzvara pār neticību saviem spēkiem, uzvara pār palikšanu malā un vienaldzību, ticība savas valsts neatkarībai, uzsvēra prezidents.

“Mēs varam iedvesmoties no tās ticības un pārliecības par savu spēku, kas veda pretī uzvarai, un nekad nepaliksim malā, kad jāiestājas par Latviju!”  aicināja Levits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti