Levits: Marihuānas lietošana ir rakstura jautājums

Diskusijā par marihuānas dekriminalizāciju ir svarīgi divi jautājumi: tās kaitīgums un cilvēka raksturs – intervijā Latvijas Radio 5 jeb “Pieci.lv” sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Levits norādīja, ka svarīgi ir saprast, vai marihuāna tiešām ir kaitīga.

“To es pats nevaru pateikt. Tas ir zinātnieku, mediķu uzdevums to noskaidrot. Patlaban valdošais uzskats, ka tā tomēr ir kaitīga, ka tā ir iesākuma narkotika, lai vēlāk pārietu uz stiprajām narkotikām. Ja tā tas ir, [..] tādā gadījumā - nē, protams, nevajag dekriminalizēt,” sacīja prezidents.

Viņš arī taujāja, kādēļ marihuānas lietošana cilvēkiem ir vajadzīga: “Domāju – tas ir rakstura jautājums.

Domāju – nenobriedušas, nestabilas personas šo narkotiku lieto bez tā, ka tai ir laba vai jēdzīga nozīme.”

KONTEKSTS:

Latvijā likums kriminālatbildību paredz par atkārtotu narkotiku lietošanu. Pirmo reizi cilvēku pieķerot aizliegto vielu lietošanā, pienākas administratīvais sods.

Tieslietu un Iekšlietu ministriju darba grupās šogad pavasarī notikušas diskusijas, vai kriminālatbildība attur no lietošanas. Tieslietu ministrijas vadītajā darba grupā ir aktualizēts jautājums par narkotiku lietošanas dekriminalizāciju.

Jautājums par marihuānas dekriminalizāciju Saeimā tika skatīts 2015. gadā, kad pārliecinošs parlamenta vairākums noraidīja sabiedrisko iniciatīvu, kas paredzēja atcelt kriminālatbildību par marihuānas audzēšanu, glabāšanu un lietošanu. Toreiz farmaceiti iestājās pret jebkādu marihuānas legalizāciju.

Savukārt Eiropas Parlamenta deputāti šogad pieņēma rezolūciju, kurā ietverts aicinājums nošķirt marihuānas izmantošanu medicīnā no tās izmantošanas nolūkiem, kas nav saistīti ar saslimšanas simptomu atvieglošanu. Lietuvā marihuānas izmantošana medicīnā ir legalizēta, sākot no šā gada maija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti