Rīta Panorāma

Cēsu Zinoo centrā izzinošas spēles gan bērniem, gan pieaugušajiem

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar veselības ministru Gunti Belēviču

Intervija ar Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu

Levits: Mana kandidatūra prezidenta amatam, varbūt, «izjauc shēmu»

Nacionālās apvienības piedāvātais un citu deputātu izvirzīšanā atbalstītais Valsts prezidenta amata kandidāts, ES Tiesas tiesnesis Egils Levits uzskata, ka viņa izvirzīšana varbūt “izjauca iepriekš izplānotu shēmu”, un tas ir labi.

Levits intervijā LTV “Rīta Panorāmai” sacīja, ka Latvijas politiskajā elitē ir augsta intrigu kultūra, un viņa kandidatūra tieši var veicināt to, ka šīs intrigas atliktas malā un deputāti izvēlēsies piemērotāku kandidātu.

Levits uzsvēra, ka “Valsts prezidents nav koalīcijas prezidents, prezidents nevar būt tirgošanās objekts starp koalīcijas partijām, deputātiem jāuzdod jautājums, kas ir piemērotākais kandidāts”, un viņa kandidatūras izvirzīšana, varbūt, izjauca iepriekš izplānotu shēmu.

Levits atklāja, ka atbalstu viņam pauduši gan koalīcijas, gan opozīcijas deputāti, taču savas ievēlēšanas izredzes viņš nevēlējās apspriest, norādot, ka “ar zīlēšanu es nenodarbojos”.

“Visiem kandidātiem ir līdzīgas izredzes, varbūt kāds deputāts izšķirsies pēdējā brīdī, [..] paredzēt nav iespējams,” sacīja Levits.

Viņš arī atzina – ja pirmajā kārtā Saeima neievēlēs prezidentu, viņš varētu piedalīties otrajā kārtā. “Drīzāk, ka jā,” sacīja Levits, norādot, ka vispirms gan būtu jāredz pirmās kārtas rezultāti.  

Prezidenta amatā viņam būtu trīs galvenās prioritātes -  tiesiskums, drošība un sociāli atbildīga valsts.  Viņš skaidroja, ka prezidentam jābūt kā Satversmes sargam, un arī drošības jautājumos prezidentam ir svarīga loma, lai stiprinātu iekšējo un ārējo drošību. Savukārt sociālajā jomā prezidentam jānorāda uz problēmu, ka Latvijā ir ļoti liela atšķirība starp bagātajiem un trūcīgajiem, un valstij būtu vairāk jāorientējas nevis uz bagātajiem, bet gan uz vidusslāni, veidojot nodokļu un sociālo politiku.  

Jau vēstīts, ka koalīcijā esošie politiskie spēki - Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Vienotība" - Valsts prezidenta amatam oficiāli izvirzījusi aizsardzības ministra un ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētāja Raimonda Vējoņa kandidatūru, Latvijas Reģionu apvienība - savu līderi un Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru, bet opozīcijas lielākā partija "Saskaņa" - Saeimas deputāta Sergeja Dolgopolova kandidatūru. Oficiāli pieteikta arī ceturtā kandidatūra uz Valsts prezidenta amatu - Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Balsojums par Valsts prezidentu gaidāms 3.jūnijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti