Panorāma

Nacionālajam teātrim 100, teātra ēkai 118

Panorāma

Morālā kompensācija par bērna nāvi – 80 000 eiro

Levits: Latvijai ir labas iespējas izrauties pasaules priekšgalā

Levits: Latvijai ir labas iespējas izrauties pasaules priekšgalā

Latvijai ir labas iespējas izrauties pasaules priekšgalā, piedāvājot risinājumus globāliem izaicinājumiem. Tas nemaksā dārgi. Mums vajadzīgs tikai radošums un griba. Tā atzīst Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kura varbūtējā kandidatūra Valsts prezidenta amatam Saeimā šobrīd ir vispopulārākā. Mājieni par Levitu kā nākamo prezidentu skanēja arī nupat klajā nākušās Levita grāmatas atvēršanas pasākumā.

"Valstsgriba". Zem šāda virsraksta savas Latvijai veltītās idejas un domas kopš Atmodas sākuma līdz mūsdienām apkopojis Egils Levits, kurš, kā zināms, ir arī viens no Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas autoriem. Pirms 29 gadiem Levita piezīmju blociņš bija tas, kur viņš, jauns Vācijā skolojies latviešu jurists, uzmeta pirmās tēzes, kas vēlāk kļuva par pamatu mūsu valsts atjaunošanas dokumentam.

"Egils mūs ieveda Eiropas tiesiskajā telpā. Mūs vienkārši iemeta atpakaļ tajos ūdeņos. Mēs tur mācījāmies, peldējām kā nu katrs. Bet tas bija ārkārtīgi svētīgi!" atzīst Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Savukārt eksperzidents Valdis Zatlers uzskata, ka Levits šobrīd ir labākā kandidatūra Valsts prezidenta amatam. "Noteikti jā. Un argumenti ir pavisam vienkārši. Viņš ir stāvējis klāt Latvijas atjaunošanai un arī attīstībai praktiski katru dienu. Tātad – viņš ir saaudzis kopā ar valsti. Tas mums šodien ir vajadzīgs – viņa bagāža viņa dzīves pieredze. Noteikti ir vajadzīgs. Jo šajā daudzveidīgajā neuzminamajā pasaulē tas būtu ļoti liels stabilitātes faktors mūsu valstij un tautai," pauda Zatlers.

Zālē bija Saeimas deputāti  no visām 5 valdošās koalīcijas frakcijām, starp kurām 3 vēl nav paudušas, vai atbalstīs Levitu. Viņš pats atzinis, ka varētu piekrist kandidēt tad, ja visa koalīcija par to vienosies. Savā uzrunā Levits mudināja domāt, ko Latvija spēs piedāvāt pasaulei turpmākajās pāris desmitgadēs, kad  tehnoloģiju un mākslīgā intelekta pieaugošā ietekme var kļūt bīstama cilvēkiem. Un Latvija var kļūt par valsti, kur top  sociāli, juridiski un humanitāri risinājumi.

"Nevar teikt, ka Amerika ir daudz tālāk šo jautājumu apjaušanā. Un tas nozīmē to, ka Latvija, kā samērā neliela, bet ne maza valsts, viegli menedžējama valsts var šajā situācijā ar savu intelektuālo pienesumu izrauties tieši pasaules priekšgalā. Es domāju, ka šai valstsgribai nākamajos gadu desmitos būtu jāpiešķir arī radošais moments tā, lai šī valstsgriba būtu griba radīt kaut ko jaunu, radīt kaut ko progresīvu, radīt kaut ko nebijušu, lai tādā veidā mūsu valsts varētu šajā valstu tīklojumā ieņemt pēc iespējas prominentāku lomu," teica Levits. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt