Krustpunktā

Brīvais mikrofons, 18. marts

Krustpunktā

Aktualitātes novados. Komentē Jēkabpils Radio 1 žurnāliste Sandra Mikanovska

Valsts prezidents Egils Levits komentē aktuālo situāciju valstī

Levits: Latvijā situācija ar Covid-19 saslimšanām ir labāka nekā citās Eiropas valstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijā situācija ar Covid-19 saslimšanu ir labāka nekā vairākās citās Eiropas valstīs, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" teica Valsts prezidents Egils Levits. Viņš arī pauda, ka aprīļa vidū varētu tikt samazināts noteikto ierobežojumu apjoms.

Prezidents norādīja, ka situācija ir nopietna, tomēr uz citu Eiropas valstu fona labāka. "Tas tādēļ, ka mūsu valdība pieņēma lēmumus daudz agrākā stadijā. Rezultātā mums saslimšanas gadījumu skaits proporcionāli ir mazāks. Situācija salīdzinoši laba ir arī tādēļ, ka sabiedrība ir disciplinēta un ievēro lēmumus. Ir ļoti augsta pašdisciplīna cilvēkiem. Valdības lēmumi ir ļoti precīzi, adekvāti un apsteidzoši. Mēs pieņēmām lēmumus ātrāk nekā citas valstis. Protams visiem ir jāraugās, lai visi ievērotu noteikumus. Ja 99% ievēro bet viens neievēro, tas rada sekas. Mums jāievēro pašiem, policija arī kontrolē situāciju," sacīja prezidents.

Uz jautājumu par to, kad varētu beigties valstī ārkārtējās situācijas dēļ noteiktie ierobežojumi, prezidents atbildēja, ka nevienam nav tādas informācijas, lai to varētu aprēķināt. "Reālistiski rēķinu - 2 līdz 3 mēneši. Ierobežojumu intensitāte var mainīties. Valdība no dienas uz dienu izvērtē situāciju. Tagad mēs pieņemam diezgan [asus] mērus. Aprīļa vidū varētu samazināt ierobežojumu līmeni. Nebūs tā, ka vienā dienā visi atkritīs, bet būtu samērīgi skatīties pēc situācijas," teica prezidents.

KONTEKSTS:

Jaunā koronavīrusa saslimšana "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā. Vēlāk Pasaules Veselības organizācija novērtēja, ka Covid-19 saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti