Levits: Jāatbalsta ģimenes ārsti ar trešo palīgu Covid-19 vakcinācijas laikā

Ģimenes ārstu praksēs jāatbalsta valsts apmaksāts trešais palīgs vakcinācijas pret Covid-19 laikā, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts prezidenta kanceleja informēja, ka 10. novembrī Levitam notika attālināta saruna ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidenti Līgu Kozlovsku. Valsts prezidents izteica lielu pateicību Kozlovskai un visiem lauku ģimenes ārstiem par ieguldīto darbu pandēmijas laikā, jo uz viņu pleciem gulstas liela atbildība un daudz darba. Viņš arī pateicās par pilsonisko stāju, aicinot cilvēkus vakcinēties pandēmijas laikā.

Vienlaikus sarunā ar prezidentu Kozlovska atzīmēja, ka lielai daļai ģimenes ārstu trūkst cilvēcisku resursu šajā laikā. Tāpēc vakcinācijas procesā būtu jāiesaista arī feldšeru punkti. Lai arī asociācija jau gadu aicina valdību atbalstīt trešā palīga darbu pandēmijas laikā ģimenes ārstu praksēs, tai skaitā feldšerus, atbalsts nav gūts.

Valsts prezidents atzina, ka esošajā situācijā šāds atbalsts būtu ļoti nepieciešams, lai veicinātu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri un atslogotu ģimenes ārstus.

Sarunā arī noskaidrojās, ka ģimenes ārstiem netiek apmaksātas mājas aprūpes vizītes pie Covid-19 pacientiem. Arī platformas “E-veselība” neapmierinošā darbība ir apgrūtinājums ārstu ikdienas darba kvalitatīvai un ātrai veikšanai.

Abas puses apspriedās par pandēmijas situācijas uzlabošanas iespējām Latgalē.

Pēc Kozlovskas sacītā, ģimenes ārstu darbam reģionos būtu jāpiemēro piemaksa darba algai. Valsts prezidents piekrita, ka jābūt šādam papildu valsts un pašvaldību atbalstam, kas stimulētu ārstus izvēlēties atvērt praksi reģionos.

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska attālinātā sarunā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, 10.11.2021.

KONTEKSTS:

Ģimenes ārstiem bija uzdots līdz 7. novembrim sazināties ar pacientu sarakstā reģistrētajiem pret Covid-19 nevakcinētajiem pacientiem vecumā no 60 gadiem ar mērķi aicināt pacientus līdz 14. novembrim sākt vakcināciju. Ģimenes ārstu viedoklis par uzdevumu gan dalās – daļa to uzskata par nereālu uzdevumu, citi uzsver, ka tas ir ļoti nepieciešams.

Tāpat no ģimenes ārstiem izskanēja, ka darbs tiek darīts, bet termiņš gan neuztraucot, jo nav vērts apzvanīt seniorus, ja nevar visiem uzreiz piedāvāt vakcinēties.

Gausā vakcinācija ir viens no iemesliem saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, kā dēļ ir noteikts "lokdauns". Tiesa, pēdējās nedēļas turas samērā augsts vakcinācijas temps.

Līdz novembra sākumam Latvijā vismaz vienu vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši aptuveni 62% no visiem Latvijas iedzīvotājiem, bet noslēguši vakcinācijas procesu – 54,7%. No senioriem vismaz vienu poti pret Covid-19 saņēmuši 69%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt