Levits gatavs rosināt likumu izmaiņas mediju stiprināšanai

Latvijas informatīvā telpa ir jāstiprina, un sabiedrisko mediju finansējums ir jāpalielina, tāpat jāveido kvalitatīva mediju atbalsta sistēma, un, ja neviens cits to nedarīs, tad nākamais Valsts prezidents Egils Levits būs gatavs rosināt tam nepieciešamās likumu izmaiņas.

Levits piektdien, 31. maijā, intervijā Latvijas Radio uzsvēra, ka Latvijas mediju telpai jāsniedz kvalitatīvs piedāvājums, kuram jābūt tikpat labam kā tam saturam, ko var iegūt cilvēks, kurš lasa, piemēram,  franciski vai itāliski.

Viņš atzina, ka pašlaik sabiedriskajiem medijiem finansējums nav pietiekams, bet kvalitatīvi mediji ir stratēģiski svarīgi Latvijai un valsts demokrātijai, un, lai būtu kvalitatīva mediju vide pietiekamā apjomā, nepieciešams pamatīgs budžeta palielinājums sabiedriskajiem medijiem.

Levits norādīja, ka runa ir ne tikai par sabiedriskajiem medijiem, ir jāveido kompleksa mediju kvalitātes atbalsta sistēma, kuru Latvija var veidot, ņemot vērā citu valstu pieredzi, nepārņemot kādu vienu konkrētu piemēru, bet veidojot savu.

Levits sacīja, ka viens no pašreizējiem trūkumiem ir arī informatīvās telpas vājums, kas nav tikai mediju jautājums, bet šīs telpas aizsardzības jautājums apstākļos, kad pret Latviju ir vērsts hibrīdkarš informatīvajā vidē.

Valsts prezidenta instruments ir pārliecināt politiķus individuālajās sarunās un plašākos forumos par nepieciešamību rīkoties un risināt kādas problēmas, bet nepieciešamības gadījumā arī rosināt likumprojektus, norādīja Levits.

“Piemēram, jautājums par kvalitatīvu mediju atbalsta sistēmu ir noteikti likuma jautājums. Ja neviens cits to nedarīs, tad prezidents uzņemsies šo jautājumu risināt un sagatavot šādu projektu, un mēģināt pārliecināt deputātus to pieņemt,” sacīja Levits.

Savukārt runājot par ārkārtas sēžu sasaukšanu, Levits norādīja, ka tā ir ārkārtas rīcība ārkārtas situācijām, un prezidents vairāk strādā ar pārliecināšanu un argumentāciju, sarunās un rakstos medijos norādot uz trūkumiem.

“Bet sēdēt pilī un vērot pa logu, kas notiek, nebūtu mans stils,” piebilda Levits.

4 komentāri
Anonīms lietotājs 3161
Vai mediji pārstās melot, ja tiem vairāk maksās? Taču nē....
Raimonds Meikša
Ļoti labi. Pie viena par žurnālistu atbildību. Izrādās var melot, ka daktere draud pacientiem un pēc tam visādi l.....i ar aizdomām. Un ej nu pierādi kaut ko! [...............] ar turpinakumu 2.raksta un foruma komentāru rakstu [...............] Kāpēc kādam vajadzēja izdomāt, ka daktere draud pacientiem ar recepšu nerakstīšanu, ja neparakstīs papīru pret pastu tajās telpas, kurām tas gaitenis kopējs ar to praksi.
Raimonds Meikša
staburags.l v/laikraksta-arhivs/daudzesiesi-uzskata-pasvaldibai-jasaka-stingrs-vards-153970 ar turpinājumu 2.raksta un foruma komentāru rakstu staburags.l v/forums/pasvaldibas/daudzeva-sorit-atkal-bija-tirs-gaiss-154022
Raimonds Meikša
staburags.l v/laikraksta-arhivs/daudzesiesi-uzskata-pasvaldibai-jasaka-stingrs-vards-153970 ar turpinājumu 2.raksta un foruma komentāru rakstu staburags.l v/forums/pasvaldibas/daudzeva-sorit-atkal-bija-tirs-gaiss-154022
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti