Levits: Baltijas valstis pēc robežu atvēršanas būs labākā starta pozīcijā ekonomikas atveseļošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Baltijas valstu robežu atvēršana dos valstī labāku starta pozīciju ekonomikas atveseļošanai un konkurētspējai, lai izietu no Covid-19 krīzes, bet tas, vai ierobežojumus varēs vēl mazināt vai atkal pastiprināt, būs atkarīgs no mums katra, ceturtdien, 14. maijā, preses brīfingā uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

 

Prezidents, atklājot preses brīfingu, atzina, ka ir patīkami redzēt cilvēkus klātienē, ne tikai monitorā.

Levits uzsvēra, ka Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu mīkstināšana bija iespējama, jo mūsu sabiedrība bija ļoti disciplinēta un ievēroja nosacījumus, un pārkāpumu nebija daudz, un valdība ieviesa saprātīgu ierobežošanas politiku.

Prezidents pauda, ka Latvija šobrīd faktiski ir vislabākā situācijā Eiropā pēc Covid-19 izplatības, un tas dod iespēju samazināt ierobežojumus, bet jābūt piesardzīgiem, jo, palielinoties cilvēku kontaktiem, pieaugs arī Covid-19 izplatības risks.

Līdzīga, bet ne tik laba situācija ir Lietuvā un Igaunijā, un tāpēc Baltijas valstis būs kā paraugs Eiropā, kas pirmās sasvstarpēji atvērs robežas, atgādināja Levits.

“Visas valstis agrāk vai vēlāk atsāks ekonomikas atveseļošanas politiku, bet mēs to būsim sākuši kā pirmie. Tas vēlāk mums dos priekšrocības konkurētspējā. Tāpēc es teiktu, ka, pateicoties mūsu sabiedrībai, pateicoties saprātīgai politikai, mēs tagad esam pirmie no Eiropas valstīm, kuri nopietni sāk šo atveseļošanās politiku, cerot, ka infekcija paliks zemā līmenī,” sacīja Levits.

 “Tas, vai ierobežojumi nāks atpakaļ, vai mēs varēsim turpināt šo ierobežojumu samazināšanas politiku, ir tiešā veidā atkarīgs no mūsu visu izturēšanās. Pateicos visai sabiedrībai, ka tā līdz šim palīdzējusi ierobežot šo infekciju, un tas mums dod labas starta pozīcijas tuvākajā nākotnē,” uzsvēra prezidents.  

KONTEKSTS:


Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. Sākotnēji tika aizliegti publiskie pasākumi ar vairāk nekā 200 cilvēkiem. Dažas dienas vēlāk pulcēšanos ierobežoja līdz 50 cilvēku grupām, bet 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem, un jāievēro 2 metru distance. Tāpat marta beigās nolemts, ka brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros var darboties tikai atsevišķi veikali. Aprīļa sākumā valdība nolēma pagarināt ārkārtējo situāciju vēl par mēnesi  līdz 12. maijam. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti