Dienas ziņas

Vētra posta Kurzemi

Dienas ziņas

Pastkastīte tukša – kur šodien palikusi vietējā avīze?

E. Levits atvainojas par cepures nenoņemšanu himnas laikā

Levits atvainojas par cepures nenoņemšanu himnas laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts prezidents Egils Levits atvainojas par to, ka Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas pasākumā pirms valsts himnas atskaņošanas nebija noņēmis cepuri. Par to Latvijas Televīziju informēja prezidenta padomniece Aiva Rozenberga. Likums par valsts himnu nosaka, ka sabiedriskos pasākumos Latvijas valsts himnas izpildījuma laikā vīrieši noņem cepures. 

Par klajas necieņas izrādīšanu valsts himnai piemēro naudas sodu līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām jeb līdz 700 eiro.

Rozenberga skaidroja, ka prezidents nebija novilcis cepuri tādēļ, ka bija satraukts to cilvēku dēļ, kuri mēģināja traucēt pasākuma norisi.

"Šajā papildu spriedzes situācijā ir skaidrs, ka šāda bija neplānota rīcība, ka cepure nebija noņemta. Prezidents jūtas ļoti sarūgtināts par šo situāciju un, protams, ļoti atvainojas sabiedrībai, bet tā bija šī kopīgā atmosfēra, kas vienkārši radīja papildu satraukumu un nelīdzsvarotību pasākuma norisē," norādīja Rozenberga.

Valsts policija norādīja, ka saistībā ar prezidenta rīcību ir saņemti vairāki iedzīvotāju iesniegumi un tie tikšot izskatīti.

Sabiedrības neizpratni sociālajos tīklos izpelnījās arī tas, ka Gunāra Astras brālis Leons Astra pasākuma norisei sekoja līdzi, stāvot ārpus norobežotās teritorijas. Atbildot uz kāda klātesošā jautājumu, viņš skaidroja, ka nav saņēmis vakcīnu pret Covid-19.

Tieslietu ministrijā norādīja, ka āra publiskos pasākumus saskaņā ar spēkā esošajām epidemioloģiskās drošības prasībām drīkst rīkot tikai zaļajā režīmā.

"Personas, kuras apmeklē šo pasākumu, viņām ir jābūt Covid-19 sertifikātam. Tāpēc arī Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas pasākums tika organizēts zaļajā režīmā. Jebkuri publiski pasākumi, neatkarīgi no tā, vai tie notiek iekštelpās vai ārtelpās, tiek organizēti drošajā režīmā," skaidroja Tieslietu ministrijas Komunikācijas departamenta direktore Lana Mauliņa.

Policija sākusi resorisko pārbaudi arī par iespējamiem epidemioloģisko noteikumu pārkāpumiem Astram veltītā pieminekļa atklāšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti