Īpašās pārraides

Latvijas Republikas Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzruna gadumijā

Īpašās pārraides

Kapteiņa Pērkona zobena pasniegšana

Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzruna gadumijā

Levits 2020.gadā novēl gudrus sapņus par Latvijas nākotni, ticību saviem spēkiem un mīlestību

Valsts prezidents Egils Levits savā Jaungada uzrunā novēlēja visiem cerību, jo cerībās dzīvo mūsu sapņi, kuros ieceram savu un mūsu Latvijas nākotni, un mums jāmāk gudri sapņot, lai atbildētu uz 21. gadsimta lielajiem jautājumiem. Viņš arī novēlēja ticību saviem spēkiem, spējai sasniegt mērķus, visiem kopā vairāk pašapziņas, domājot par savu valsti. “Es vēlu mums cerību, ticību, pārliecību un pāri visam – mīlestību,” sacīja prezidents.

Ir mirkļi, ko mēs visi – tik atšķirīgie un neatkārtojamie – izdzīvojam kopā. Tāds būs pēc dažām minūtēm – ikkatram no mums un kopīgi mūsu Latvijai sāksies jaunais – 2020. gads, sāksies 21. gadsimta trešā desmitgade.

Šajā kopības brīdī prezidents visiem Jaunajā gadā vēlēja cerību, ticību un pārliecību.

“Es vēlu mums cerību, jo cerībās dzīvo mūsu sapņi [..], kuros ieceram savu un mūsu Latvijas nākotni. Tie spēj saredzēt to, kā vēl nav. Iezīmēt jābūtību.

Mums jāmāk gudri sapņot, lai atbildētu uz 21. gadsimta lielajiem jautājumiem,” sacīja prezidents.

“Jauns ekonomikas modelis, kas celtu godā pietiekamību kā vērtību, nevis nežēlīgu dzīšanos pēc pārtēriņa. Tas nozīmē jaunu uzvedību patēriņā, citu attieksmi sociālā laukā, jaunus ikdienas paradumus gan katram no mums personīgi, gan valstīm un citiem globālajiem spēlētājiem. To pieprasa solidaritāte ar veselo saprātu, ar mūsu veselību, ar paaudzēm, kas nāks pēc mums, un ar visu dzīvo dabu,” sacīja prezidents.

Levits arī norādīja, ka, priecājoties par tehnoloģiju attīstību, ir apņēmīgi jāvēršas pret šīs attīstības blakusefektiem, manipulācijām, kas apdraud cilvēka privātumu un brīvo gribu.

“Mēs, latvieši, attīstītas un stabilas valsts pārstāvji, esam vienlīdz atbildīgi meklēt, un esam arī vienlīdz spējīgi atrast nepieciešamos risinājumus. Sapņiem vienmēr ir jābūt lielākiem, nekā viens cilvēks tos spētu īstenot. Tāpēc būsim draudzīgi pret līdzcilvēku sapņiem, jo kāds no tiem var ļoti noderēt nākotnē,” sacīja Levits.

Viņš arī novēlēja jaunajā gadā ticību – “ticību saviem spēkiem, spējai sasniegt mērķus un īstenot savus svarīgākos sapņus”.

“Es vēlu mums visiem kopā vairāk pašapziņas, domājot par savu valsti. Ne lepnību, bet to nepieciešamo pašapziņu, ar kuru droši ieiet nākamajā desmitgadē,” novēlēja prezidents.

“Vēlu mums ticību saviem spēkiem, novērtējot to, ko trijās desmitgadēs kopš neatkarības atjaunošanas esam sasnieguši. Latvija ir pasaules attīstīto valstu pulkā, mūsu zinātnieki un mākslinieki pašsaprotami un augstvērtīgi darbojas pasaules līmenī, mūsu uzņēmēji nebaidās no starptautiskas konkurences. Ticība saviem spēkiem ir nepieciešama, turpinot uzlabot savu valsti,” pauda Levits.

“Es vēlu mums pārliecību, jo pārliecība nozīmē rīcību – risināt problēmas vienu pēc otras, nevis nolaist rokas to priekšā. Katrs no mums var kļūdīties, atzīsim to un dosimies tālāk.

Uzturēsim atvērtu demokrātisku diskusiju, lai vienotos par mums visiem labāko risinājumu,” aicināja prezidents.

“Ir nepieciešama pārliecība un gatavība rīkoties, lai augstā nevienlīdzība nedalītu cilvēkus veiksminiekos un atstumtajos. Lai mēs pieņemtu saprātīgus lēmumus un atbildētu par to sekām. Lai nedotu tukšus solījumus. Pārliecība par savu gribu un spējām, lai pavada mūs 21. gadsimta trešajā desmitgadē, uzlabojot savu valsti un iekārtojot to tā, lai tā būtu mājīga mums visiem,” sacīja Levits.

“Es vēlu mums cerību, ticību, pārliecību un pāri visam – mīlestību. Lai tā apņem mūsu tuvos cilvēkus, mūs visus Latgalē, Vidzemē, Zemgalē un Kurzemē, mūsu mīļajā Latvijā. Lai tā apņem visus latviešus plašajā pasaulē!” vēlēja Levits.

“Par spīti it visam – Latvija ir un būs sekmīga, Latvija ir un būs jaudīga, Latvija ir un būs valsts ar lieliskiem cilvēkiem! Latvija spēj! Laimīgu jums Jauno – 2020. gadu!” uzrunu noslēdza prezidents.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt