Dienas ziņas

Rīgas dzelzceļa stacijas tunelī iebrūk griesti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saeima vērtēs valsts ministru nepieciešamību

Levita ideju par iespēju iecelt valsts ministrus skatīs Saeimas komisijā

Saeimas vairākums ceturtdien, 2. decembrī, nolēma virzīt izskatīšanai Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijā Valsts prezidenta Egila Levita iesniegto likumprojektu par grozījumiem Ministru kabineta iekārtas likumā, kas ļautu pēc Ministru prezidenta priekšlikuma iecelt vienu vai vairākus valsts ministrus.

Par nodošanu komisijai bija 50 deputāti, pret – 20, bet atturējās 14 parlamentārieši.

Saeimas opozīcijas deputāts Viktors Valainis (Zaļo un zemnieku savienība) norādīja: "Lai risinātu problēmu pēc būtības, prezidents piedāvā izveidot jaunu amatu. Kolēģi! Tas nav atbilstošs šīsdienas situācijā."

Koalīcijā esošie konservatīvie debatēs pauda, ka neatbalsta valsts aparāta palielināšanu, taču aicināja izrādīt cieņu prezidentam un apspriest viņa iniciatīvu Saeimas komisijās. Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans (Jaunā konservatīvā partija) sacīja: "Nu, arī man jāpiekrīt, ka varbūt tur priekšlikums nenāk īpaši laikā, un turklāt, vismaz kas attiecas uz jaunajiem konservatīvajiem, es varu teikt – jo mazāka valsts pārvalde, jo labāk."

Prezidents vēstulē Saeimas prezidijam iepriekš šādas iespējas nepieciešamību skaidroja ar to, ka valsts ministru iecelšana nodrošinātu pienācīgu izpildvaras horizontālo sadarbību un Ministru kabineta noteikto prioritāšu efektīvu ieviešanu.

Dokumenti

Pilna Levita vēstule Saeimas prezidijam

Lejuplādēt

1.28 MB

Valsts prezidents vērsa arī uzmanību, ka "vertikālā pārvaldībā katrs redz jautājumu no savas nozares perspektīvas, bet parasti nav spējīgs efektīvi novērtēt situāciju kopumā un to pienācīgi pārvaldīt. Tas prasa horizontālu politiku un starpnozaru sadarbību".

"Bērnu un ģimenes politika un digitālā politika ir tikai dažas jomas, kurās ir pietrūcis šādas starpnozaru sadarbības un politiski atbildīgas valsts amatpersonas par jomas politikas veidošanu un īstenošanu. Šiem jautājumiem nepieciešams pievērst daudz lielāku uzmanību, un to sekmētu valsts ministra institūta ieviešana mūsu valdības struktūrā," skaidrots Valsts prezidenta vēstulē Saeimai.

24. novembrī nododot likumprojektu izskatīšanai Saeimā, prezidents aicinājis parlamentu šo priekšlikumu nopietni apsvērt un atbalstīt, lai tas varētu stāties spēkā pēc 14. Saeimas sanākšanas un dotu iespēju jauna Ministru kabineta veidošanā pēc Saeimas vēlēšanām "izcelt ne vien vertikālās politikas jomas, kā tas tradicionāli bijis līdz šim, bet arī papildu horizontālās politikas jomas, kurās līdz šim bieži pietrūcis pienācīgas pārvaldības un politiskās gribas to īstenot, atstājot šos visai sabiedrībai bieži vien būtiskos jautājumus novārtā".

Valsts prezidents solīja nākt klajā arī ar iniciatīvu, kas sarūkot frakcijai Saeimā,  paredzētu arī valsts finansējuma samazinājumu partijām. Pie šīs iniciatīvas vēl notiekot darbs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt