Panorāma

Filma par Mārtiņu Freimani

Panorāma

Pārmet RTU nepārdomātu lekciju plānošanu

Lēmuma par Vidiņa izslēgšanu nav

Lēmuma par Vidiņa izslēgšanu no «Vienotības» nav

"Lēmumu par izslēgšanu es biju gaidījis, taču prom no "Vienotības" pats iet negrasos" - tā, komentējot partijas Rēzeknes nodaļas ierosinājumu izslēgt viņu no "Vienotības", saka Juris Vidiņš. Pretēji izskanējušajām ziņām, "Vienotības" Ētikas komisija pagaidām nav rekomendējusi Vidiņa izslēgšanu. Taču vairāki Rēzeknes nodaļas biedri apgalvo, ka nav parakstījušies par partijas biedra sodīšanu.

Jura Vidiņa māja iesnigusi dziļajos Rēzeknes sniegos, jau iztālēm pie mājas saskatāms plīvojam Latvijas karogs. Pats Juris Vidiņš aktīvi seko līdzi notikumiem ne tikai valstī, bet arī paša partijā. Pēc nesen pārciestās muguras operācijas viņam noteikts saudzīgs režīms. Bet, tā kā nav neviena, kas dakteri spētu aizstāt Viļānu slimnīcā, viņš dodas uz darbu.

Tagad Juris Vidiņš ir vēl arī spiests tērēt enerģiju diskusijām, vai viņš būtu pelnījis izslēgšanu no partijas par to, ka, vēršoties Drošības policijā par iespējamo balsu pirkšanu Saeimas vēlēšanās un komentējot to medijiem, esot pārkāpis vairākus partijas ētikas kodeksa pantus. Vēsts par Rēzeknes nodaļas biedru ierosinājumu Vidiņu izslēgt viņu sasniegusi uzreiz pēc operācijas.

"Tas tiešām man bija liels pārsteigums, jo es visus tos cilvēkus, kuri it kā ir parakstījušies, es ļoti labi pazīstu, un vēl interesanti ir tas, ka tie paraksti ir uz atsevišķas lapiņas. Teksts ir uz atsevišķas, paraksti - uz atsevišķas lapiņas," stāsta Juris Vidiņš.

Taču lielākais pārsteigums vēl tikai sekojis. Vairāki, kuri parakstījuši dokumentu, zvanījuši Vidiņam un sacījuši, ka nekādā gadījumā nav parakstījušies par sava partijas biedra sodīšanu. Divi no viņiem - Vija Mazure un Roberts Bruzgulis - vēlas steidzami tikties ar iniciatīvas rosinātāju un nodaļas vadītāju Vasīliju Smuļu.

Latvijas Televīzijai izdevās sazināties ar Smuļu, bet viņš apgalvoja, ka šodien neesot Rēzeknē un no komentāriem atteicās, bet jau vēlāk viņa tālrunis bija izslēgts. Abi partijas biedri apgalvo, ka neplāno šo gadījumu atstāt bez ievērības un sola noskaidrot, kā viņu paraksti gadījušies zem ierosinājuma izslēgt Vidiņu.

"Vīlusies es esmu, nezinu, kā šitā var. Par tādu balsu pirkšanu bija runa pilsētā. Mans kaimiņš ir "Saskaņā". Gāju no balsošanas un viņš man saka: "Nopelnīji no "Vienotības" 15 "eirikus"?" Es saku - stulbais tu, esi savā "Saskaņā" un sēdi, es saku - es neesmu ne nopērkama, ne pārdodama, ja gribi zināt, es pati esmu "Vienotības" biedre. Bija tādas runas, ka balsis pirka, vai tās zaķis vai kaķis pirka, to es nezinu, bet balsu pirkšana ir bijusi," stāsta "Vienotības" Rēzeknes nodaļas biedre Vija Mazure.

"Es gribētu redzēt, pirmkārt, paskaidrojumus no Smuļa kunga, redzēt to vēstuli, ko izsūtīja uz Rīgu - titullapu ar visiem parakstiem, es arī gribētu redzēt tos dokumentus, kas ir Rīgā. Tad es varētu sniegt komentārus, vai mans paraksts tika izmantots ļaunprātīgi," norāda "Vienotības" Rēzeknes nodaļas biedrs Roberts Bruzgulis.

Savukārt Vidiņš domā, ka izslēgšanas iniciatori noteikti bijuši vairāki, ne tikai viens pats nodaļas vadītājs.

"Man grūti noticēt, ka tā būtu tikai Smuļa iniciatīva. Viņš radio intervijā ļoti labi pateica - viņam ir ļoti labas attiecības ar Zaķi, viņš viņam esot izgādājis kaut kādas lietas kā autobusu parka direktoram. Iespējams, ka no turienes, bet to es nevaru apgalvot. Man tādas aizdomas ir. Bet, iespējams, Smuļs pēc savas iniciatīvas, lai izkalpotos partijas vadībai. Partijas vadībai es neesmu ērts partijas biedrs, bet es domāju, ja no tādiem tiks vaļā, bez iekšējas opozīcijas partija aizies kā "Latvijas ceļš", kā Tautas partija, tas ir neizbēgami," norāda Juris Vidiņš.

Pretēji izskanējušajām ziņām, ka "Vienotības" Ētikas komisija steigā atbalstījusi Vidiņa izslēgšanu, lēmums nav pieņemts. Vidiņš martā plāno doties uz Rīgu, lai izrunātos ar partijas ētikas komisiju un valdi. Taču jau tagad ir  vairāki biedri, kuri ir pret Vidiņa izslēgšanu.

"Ir runāts par problēmu kā tādu, par Vidiņa komunikāciju internetā, ka tā reizēm ir drusku par šerpu, bet tas, ka cilvēku izslēgt, - tāds lēmums nekad nav bijis. Ja man personīgi prasa, tad es noteikti esmu tas cilvēks, kurš teiks, ka Vidiņu izslēgt nedrīkst no partijas, jo, ja cilvēks ar savu godaprātu ir pateicis to, kas patiešām notika, par to viņu izslēgt - tas ir ļoti zemiski un nepareizi," uzsver "Vienotības" Ētikas komisijas locekle Līvija Plavinska.

"Jebkurā kolektīvā, kurā ir pretrunas, no neērtajiem mēģina tikt vaļā. Vai tas ir pareizi vai nepareizi, to ir grūti pateikt," saka Juris Vidiņš.

Kā ziņots, "Vienotības" Ētikas komisija piektdienas, 6.februāra, vakarā nolēma rosināt izslēgt no partijas tās biedru Juri Vidiņu, kurš publiskojis ziņas par iespējamo balsu pirkšanu par labu Dzintaram Zaķim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt