Rīta intervija

Starptautisko attiecību eksperts Jānis Kapustāns par Lielbritānijas vēlēšanu rezultātiem

Rīta intervija

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis par mācību gada beigām un nākotnes plāniem

Intervija ar Maksātnespējas administrācijas vadītāju Inesi Šteinu

Lemt par sertifikātu atņemšanu maksātnespējas administratoriem varētu, ja viņi kļūs par aizdomās turētajiem

Ja aizturētajiem maksātnespējas administratoriem tiks piemērots kāds no kriminālprocesuālajiem statusiem, Maksātnespējas administrācija (MNA) varētu lemt par sertifikātu atņemšanu.

Maksātnespējas administrācijas vadītāja Inese Šteina intervijā Latvijas Radio, komentējot vairāku maksātnespējas administratoru aizturēšanu pagājušajā nedēļā, norādīja, ka pagaidām oficiāla informācija no Valsts policijas nav saņemta, taču tā ir pieprasīta. Administrācijā cer informāciju saņemt pirmdien, 12.jūnijā.

Izvērtējot saņemto informāciju, tiks lems par turpmākajām darbībām. Ja procesa virzītājs kā drošības līdzekli noteiks aizliegumu ieņemt amatu, tad MAN vērsīsies tiesā par administratoru atcelšanu no maksātnespējas procesiem, kuros viņi darbojas.

Savukārt, ja administratoriem piemēros kādu no kriminālprocesuālajiem statusiem, piemēram, viņi kļūs par aizdomās turētajiem, apsūdzētajiem vai tiesājamiem, tad MAN lems par sertifikāta darbības izbeigšanu šiem administratoriem.

Ziņots, ka aizdomās par noziegumiem maksātnespējas procesos aizturēti četri cilvēki: likvidējamās "Trasta komercbankas" administrators Ilmārs Krūms, dažādos skandālos ierautais maksātnespējas procesu administrators Māris Sprūds, viņa kolēģis Nauris Durevskis un finansists Jorens Raitums. Piektdien, 9.jūnijā, tiesa nolēma visus aizturētos paturēt apcietinājumā.

Latvijas Radio rīcībā esošā informācija liecina, ka šajā kriminālprocesā aizturētās personas tiek turētas aizdomās par izspiešanu un nelikumīgi iegūto finanšu līdzekļu legalizēšanu. Lieta saistīta ar likvidējamo un maksātnespējīgo “Trasta komercbanku”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti