Lems par kriminālvajātu pašvaldību deputātu pilnvaru ierobežošanu

Saeimas darba kārtībā ceturtdien otrajā lasījumā iekļauti grozījumi pašvaldības deputāta statusa likumā, kas plašāk pazīstami ar ieceri ierobežot kriminālvajāšanā esošu vietējo domju deputātu pilnvaras.

Asi pret šiem grozījumiem uzstājies Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, kurš uzskata, ka tie ir vērsti tieši pret viņu. Pagaidām gan nav skaidrs, vai Saeima par grozījumiem patiešām balsos jau šonedēļ, jo nesen opozīcija ar Nacionālās apvienības palīdzību panāca šo grozījumu nodošanu vēl divām Saeimas komisijām.

Lemberga kritizētos priekšlikumus bija iesniedzis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs no Reformu partijas un „Vienotības” deputāte Lolita Čigāne.

Sprūdža versiju atbildīgā Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija neatbalstīja, savukārt Čigāne piekrita savu priekšlikumu mīkstināt. Komisijas atbalstītā redakcija tagad paredz, ka deputāts, pret kuru uzsākta kriminālvajāšana par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, zaudē tiesības piedalīties pašvaldības, tās komisiju un komiteju, kā arī citu institūciju sēdēs, kurās viņu deleģējusi pašvaldība. Šai laikā deputāts saņemtu pusi mēnešalgas. Ja kriminālvajāšana izbeidz vai deputātu attaisno, viņš saņem visu pilnvaru ierobežošanas laikā neizmaksāto algu.

Virzīt likumprojektu uz 9.maija Saeimas sēdi komisija nolēma jau aprīļa beigās. Tomēr dažas dienas vēlāk ar Lemberga vadīto partiju „Latvijai un Ventspilij” sadarbības līgumu parakstījušās Zaļo un Zemnieku savienības deputāti rosināja noteikt par projektu līdzatbildīgās komisijas. Līdz ar „Saskaņas centru” un vairumu Nacionālās apvienības frakcijas šī iecere izdevās. Juridiskā komisija projektu jau paguva izskatīt un atbalstīt. Savukārt četri Saeimas Aizsardzības komisijas locekļi šonedēļ ir vizītē Afganistānā, tāpēc šī komisija likumu vēl neskatīja.

Pat ja balsojums notiks, grozījumu likteni noteiks Nacionālā apvienība, kurai būšot brīvais balsojums. Viens no tās līderiem Raivis Dzintars atzinis, ka grozījumi skartu arī Ogres vicemēru, „Visu Latvijai!” valdes locekli Egilu Helmani. Viņš šobrīd kā apsūdzētais gaida tiesu lietā par izspiešanu grupā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti