Lems par atlaidi elektrībai arī ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijām deputātes Jūlijas Stepaņenko ("Saskaņa") priekšlikumu piešķirt atlaides elektroenerģijai arī tām ģimenēm, kuras audzina bērnus ar invaliditāti.

Šobrīd jau tādas atlaides saņem maznodrošinātie un daudzbērnu ģimenes.

“Salīdzinot ar citiem bērniem, bērns invalīds pavada mājās vairāk laika, patērējot vairāk elektroenerģijas, tāpat elektroenerģija nepieciešama bērna aprūpei un speciālām ierīcēm. Vecākiem vai nu jāatstāj darbs, vai jāalgo speciālas auklītes bērna pieskatīšanai, kas ir vēl papildu slogs ģimenes budžetam,"  priekšlikumu pamatoja deputāte.

Šāda atlaide pienāktos aptuveni 8000 ģimeņu.

"Ņemot vērā, ka tālāk valdībai jālemj par turpmāko atbalsta apjomu šādiem aizsargātiem lietotājiem, es aicinu Ministru kabinetu attiecīgajos noteikumos paredzēt, ka ģimenes ar bērniem invalīdiem varēs iepirkt par samazinātu cenu pirmās 300 kilovatstundas mēnesī. Tad, rēķinot šodienas elektroenerģijas cenās, katra šāda ģimene mēnesī ietaupīs aptuveni 15 eiro," pauda Stepaņenko.

Jau ziņots, ka no 1.janvāra ir atvērts elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām. Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot, ka trūcīga vai maznodrošināta ģimene pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas 2015.gadā 100, bet daudzbērnu ģimene 300 kilovatstundas katru mēnesi varēs iegādāties par starta tarifa cenu - 11,64 centiem par kilovatstundu.

Iepriekš tieši kompensācijas mehānisma trūkums, lai segtu elektrības cenas kāpumu mazturīgajiem, tika piesaukts kā galvenais arguments, lai atliktu tirgus atvēršanu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti