Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Pirmā un otrā klase atsāks mācības klātienē

Panorāma

SPKC grūtības atrast darbiniekus

A. Lemberga lietā šomēnes gaidāms spriedums

Lemberga lietā šomēnes gaidāms spriedums

Šomēnes varētu noslēgties tā sauktās Aivara Lemberga krimināllietas izskatīšana pirmajā instancē. Apsūdzētais Ansis Sormulis trešdien, 3. februārī, teica savu pēdējo vārdu, savukārt Aivaram Lembergam un viņa dēlam Anrijam Lembergam pēdējā vārda teikšanai tiesa kopumā piešķīrusi piecas tiesas sēdes. Pēc tam tiesai būs 14 dienas laika sprieduma pasludināšanai. No pienākumu pildīšanas atstādinātajam Ventspils mēram Lembergam prokuratūra prasa piespriest astoņu gadu cietumsodu.

Otrdien Aivara Lemberga krimināllietā replikas beidza lasīt visu apsūdzēto pārstāvji, līdz ar to tiesa paziņoja, ka debates ir slēgtas un vaicāja apsūdzētajiem, cik laika tiem vajadzēs pēdējā vārda teikšanai. Tikai tad tiesa pamanīja, ka Lembergs un apsūdzētais Ansis Sormulis Kurzemes rajona tiesā Ventspilī vairākas stundas pārkāpj Covid-19 ierobežošanas prasības. Tiesnese Irīna Jansone aizrādīja, ka viņi tiesas telpā atrodas bez sejas maskas.

Pēc aizrādījuma Lembergs masku uzvilka un paziņoja, ka viņam pēdējam vārdam vajadzēs 20 līdz 30 tiesas sēdes. "Es domāju, ka tad es varu iekļauties," paziņoja Lembergs.

Tomēr tiesnešu sastāvs pēc apspriedes vienojās, ka Lemberga pēdējam vārdam tiks dots krietni mazāk laika – četras tiesas sēdes.

"Pēdējais vārds – tā nav liecību došana, tās nav debates, tā nav lūguma pieteikšana. Tas ir pēdējais vārds, kurā faktiski jauni pierādījumi vai liecības netiek sniegtas. Tāpēc šīs četras sēdes mēs uzskatījām par pietiekamu un samērīgu, lai varētu apsūdzētais izteikties," paziņoja tiesnese Jansone.

Savukārt Anrijam Lembergam un Ansim Sormulim pēdējā vārda teikšanai katram dota viena tiesas sēde. Līdz ar to aptuveni 12 gadus ilgusī lietas izskatīšana pirmajā instancē varētu noslēgties nākamajā ceturtdienā. Pēc tam tiesai būs 14 dienas laika sprieduma pasludināšanai.

"Vai mēs izmantosim visas 14 dienas, vai tās būs mazāk dienas, tiesas sastāvs lems, tieši pirms mēs dosimies spriedumu taisīt," sacīja tiesnese.

Taujāta, vai sanāk, ka šomēnes varētu šī lieta pirmajā instancē noslēgties, Jansone sacīja: "Tā tas varētu būt, ja nebūs kādi citi apstākļi, kādas slimības."

Aivaram Lembergam prokuratūra prasa noteikt astoņu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un naudas sodu aptuveni 65 000 eiro apmērā. Viņu apsūdz par vairākiem smagiem noziegumiem, tajā skaitā kapitāldaļu izspiešanu kā kukuli deviņdesmitajos gados, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, dokumentu viltošanu un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu.

"Protams, vienmēr var runāt par to, ka var vairāk kaut ko savākt, dziļāk iedziļināties lietas būtībā, bet mēs darījām visu, cik mēs varam, un uzskatām, ka tas, kas ir savākts lietā, ir pietiekami, lai par tiem inkriminētajiem pantiem arī notiesātu. Bet, vai tas tā ir, to pateiks tiesa," sacīja prokurors Aivis Zalužinskis.

Lembergs savu vainu noliedz un ir pārliecināts, ka viņam procesā vairākkārt liegtas tiesības uz aizstāvību.

Arī pēdējā vārda ierobežošana, ko likums pieļauj kopš pagājuša gada vidus, Lemberga ieskatā ir vēršanās pret viņu.

"Latvijas Saeima speciāli, lai man nebūtu iespēja teikt pēdējo vārdu tā, kā es to uzskatu par vajadzīgu, izmainīja likumu, un atšķirībā no PSRS, kur nebija ierobežojums pēdējā vārda teikšanā, Latvijā speciāli priekš Lemberga šādu izmaiņu izdarīja," paziņoja Lembergs.

Prokuratūra kā drošības līdzekli prasa Lembergam piemērot apcietinājumu. Līdz ar to gadījumā, ja spriedums būs notiesājošs un tiesa drošības līdzeklim piekritīs, Lembergs tiks apcietināts uzreiz pēc sprieduma pasludināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt