«Lemberga karaļvalstī» ne visiem ir labi, taču, visticamāk, viņa ēra turpināsies

Lai arī daļa ventspilnieku ir trūcīgi un darbu nav viegli atrast, viņi priecājas par domes labu saimniekošanu, joprojām to identificējot ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu („Latvijai un Ventspilij”). Formāli pilsētu vada partija „Latvijai un Ventspilij”, līdz ar to faktiski tiesājamā politiķa ietekme saglabājusies. Ventspilnieki ir pārliecināti, ka Lemberga ēra pilsētā turpināsies.

Ventspilī gludas ielas, sakoptība, arī jauni uzņēmumi, bet cilvēki nabadzīgi

Izmantojot Eiropas fondus, Ventspils kļuvusi arvien sakoptāka: labi noasfaltētas ielas, ietves klāj bruģis, sakārtota ūdensvada sistēma, tiek būvēti ostas pievedceļi, paceļamais tilts, jauns bērnudārzs. Kaut gan vadošā partija „Latvijai un Ventspilij” pirms vēlēšanām solījusi radīt simtiem jaunu darba vietu, un daži uzņēmumi tiešām ir radušies, bezdarbs tomēr ir ap 9% liels.

Arī ziņu aģentūras LETA korespondents Ventspilī Kārlis Lithens norāda, ka uzņēmējdarbībā pēdējos gados ir bijuši gan veiksmīgi, gan neveiksmīgi projekti. „Ir bijuši vairāki investīciju projekti, kas nav izdevušies, kā sākotnēji plānots, piemēram, norvēģu māju būves kombināts, kurš bankrotēja, bet šajās pašās telpās darbu sācis līdzīgs uzņēmums, kas arī ražo māju moduļus,” saka Lihtens.

Tikmēr iedzīvotāji sūdzas par dārgu apkuri. Māju apkurei galvenokārt izmanto naftas produktus. Iepriekš izjuka iecerētā TEC būvniecība, tagad pašvaldība grasās rekonstruēt kaltu mājas apkurei ar šķeldu, kas tēriņus varētu samazināt.

Apsūdzētais mērs faktiski vada pašvaldību

Prokuratūras piemērotais drošības līdzeklis Lembergam nozīmē domes priekšsēdētāja pienākumu aizliegumu. Tomēr ikdienā viņš vada svarīgas komisijas un komiteju un kopā ar pārējiem septiņiem savas partijas deputātiem pieņem sev izdevīgus lēmumus, opozīcijas iebildumus uzklausot tikai sīkās lietās.

Opozīcijai te maz teikšanas - informē deputāts Ivars Landmanis, kurš ievēlēts no „Jaunā laika, PS un SCP” saraksta , bet iestājies Reformu partijā. „Jau ar pirmo ievēlēšanas dienu mums norādīja, ka mums tiks bloķēti jebkādi jautājumi, tiks liegta piekļuve informācijai, un to arī pierādīja. Svarīgākajās komisijās mūsu pārstāvji nav iekļauti,” saka Landmanis. „Es biju iekļauts attīstības komisijā, bet, kad gribēja pilsētas meža zemes pārveidot par rūpnieciskajām zemēm, mēs sākām aktīvi protestēt, un tad ar Lemberga vārdiem „es tā gribu” mani un vēl vienu pārstāvi izmeta no šīs komisijas.”

Dāsni maksā medijiem, publikācijās izceļot sevi

Ventspils dome prāvus līdzekļus tērē, maksājot dažādiem radio un televīzijām par reklāmu un interviju pārraidīšanu par domes notikumiem ar vadošajiem deputātiem. Konkrētu summu domes mārketinga nodaļa nenosauca. Pirms pašvaldību vēlēšanām Ventspils pašvaldība, izmantojot arī daļēji Eiropas Komisijas finansētu digitālo projektu, informē pilsētniekus it kā par domes veikumu, rādot notikumus un „Latvijai un Ventspilij” deputātus, arī Lembergu. Uzlīmes ar šādu pašu tematiku rotā arī pilsētas autobusus. Maksāts par veikuma atspoguļojumu tiek arī vietējai avīze „Ventas Balss”. Tās redaktore Gundega Mertena bilst, ka lasītājiem vissvarīgākais ir Lemberga viedoklis. „Tas, kas ir izdarīts četros gados, ir tas, ka vara ir bijusi nemainīga. Tas arī nodrošina attīstību. Tā ir demokrātija, ka cilvēks tic Lembergam. Viņš brīvi izvēlas to, nevis spēlēti, uzspiesti, ar kaut kādiem bukletiem, pretdarbībām,” savu skatījumu skaidro Mertena.

Ne visiem Venstpilī ir, kur atpūsties

Ventspilī pēdējos gados notiek koncerti, tostarp arī Rīgas teātri brauc ar viesizrādēm uz atjaunoto kultūras centru „Jūras vārti”. Ir uzcelta moderna bibliotēkas ēka Pārventā. Tomēr pusaudžiem un arī vecākiem cilvēkiem pietrūkstot izklaides iespēju. „Jauniešiem zem 18 diezgan maz izklaides iespēju, kā, piemēram, Saldū, kur ir klubi. Ir maz vietu, kur iespējams sapulcēties. Vakaros izej uz ielas - cilvēku nav. Vecākiem cilvēkiem arī nav, kur iet. Kafejnīcas pēc pulksten 21 ir ciet. Vai iet uz spēļu zāli? To ir daudz, un blakus – lombards,” stāsta pilsētā sastaptas vidusskolnieces.

Aptaujātie pilsētnieki paredz, ka, visticamāk, Ventspilī līdz ar pašvaldības vēlēšanām nekas nemainīsies. „Latvijai un Ventspilij” vara ir pārāk labi nostiprināta. Turklāt vietējie mediji cilvēkiem ir iestāstījuši, ka visu labo, kas pilsētā pastāv, ir radījis Lembergs. Viņš, lai arī tiesāts noziegumos, tomēr pagaidām nav notiesāts. Savukārt opozīcijas kandidātiem ir salīdzinoši maz iespēju paust savu viedokli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti