LELB bīskapa kārtā iesvētīts ultrakonservatīvs zviedru teologs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags bīskapa kārtā Liepājā ir iecēlis zviedru teologu Hansu  Martinu Jensonu, kuru par ultrakonservatīviem uzskatiem savulaik nepieņēma Zviedrijas luteriskajā baznīcā.

Garīdznieks jau 16 gadus dzīvo Latvijā, norāda rus.lsm.lv.

Jensons bīskapa kārtā tika iecelts 6.augustā un viņu izvēlēja konkurencē ar Dzintaru Laugali, kuru LELB noraidīja kā bīskapu.

Jensona nonākšana jaunajā kārtā Zviedrijā un citur ārzemēs lielu rezonansi nav izsaukusi. Par to 7.augustā rakstīja fundamentālistu luterāņu organizācija „Scandinavia House Fort Wayne”, kas bāzējas ASV un kas arī atbalsta Luterāņu baznīcas konservatīvo spārnu.

48 gadus vecais Jensons ir pabeidzis Lundas Universitāti. Studiju laikā viņš aizrāvās ar luterāņu teoloģiju zviedru Lutera fonda versijā, kuras traktāts klajā nāca 1955.gadā. Šajā traktātā bija pausts ortodoksāls skatījums un, to pieņēmis, Jensons nostājās pret liberālo Zviedrijas luterisko baznīcu.

Kopš 2003.gada Jensons kalpo LELB.

Ziņots, ka tieši Liepājā no LELB atšķēlās tur esošā draudze.

Jau vēstīts, ka Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca jūnija sākumā nolēma aizliegt sievietēm kļūt par mācītājām. Lielākā daļa jeb 77% LELB Sinodes jeb augstākās lēmējinstitūcijas dalībnieku atbalstīja baznīcas satversmes grozīšanu. Tajā līdz šim bija rakstīts, ka ordināciju var lūgt ikviens, kurš ir atbilstoši LELB kārtībai Dieva aicināts un sagatavots mācītāja amatam. Taču šobrīd satversmē nostiprināja principu, ka LELB ordinēs tikai vīriešus.

Savukārt Liepājas Krusta baznīcas draudze šī aizlieguma dēļ nolēma izstāties no Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) un iestāties Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ārpus Latvijas (LELBĀL).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti