LELB arhibīskaps par runām, ka no baznīcas izslēgs Rubeni: Šī ir postpatiesības akcija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Runas, ka luterāņu mācītāju Juri Rubeni varētu izslēgt no Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB), ir “postpatiesības akcija”, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Viņš norādīja, ka nav bijis klāt Rīgas iecirkņa mācītāju sanāksmē, kurā spriests par Rubeņa vietu baznīcā. Tomēr viņš iztaujājis garīdzniekus, kas tajā piedalījušies. Viņi apliecinājuši, ka mācītāja Induļa Paiča rakstītais sociālajā tīklā “Facebook” ir sagrozīts diskusijas atspoguļojums. Arī pats Vanags, skaidrojot savu un baznīcas oficiālo nostāju, norādīja, ka “viens mācītājs par to populistiski uzrakstīja “Facebook”.”

Jebkurā gadījumā Rīgas iecirkņa mācītāju sanāksmē nevar tikt lemts par mācītāja izslēgšanu no baznīcas, uzsvēra Vanags.

Tādējādi Rubeņa izslēgšana nav aktuāla.

Viņš apliecināja, ka arī pats runājis ar Rubeni par viņa grāmatām un teikto publiskajā vidē. Rubenis sacījis, ka viņš “raksta Dieva godam”, un Vanagam nav pamata to apstrīdēt.

Jau ziņots, ka Lieldienās mācītājs Indulis Paičs “Facebook” pavēstīja, ka Rīgas iecirkņa mācītāji runājuši, vai Rubenim ir vieta baznīcā. Esot izskanējis, ka Rubenis būtu jāizslēdz no baznīcas par viņa “maldu mācībām un praksēm”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti