1:1

1:1 Gundars Rēders : Kārlis Kangeris

1:1

1:1 Gundars Rēders: Vjačeslavs Dombrovskis

1:1 Gundars Rēders : Jānis Vanags

LELB arhibīskaps par runām, ka no baznīcas izslēgs Rubeni: Šī ir postpatiesības akcija

Runas, ka luterāņu mācītāju Juri Rubeni varētu izslēgt no Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB), ir “postpatiesības akcija”, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Viņš norādīja, ka nav bijis klāt Rīgas iecirkņa mācītāju sanāksmē, kurā spriests par Rubeņa vietu baznīcā. Tomēr viņš iztaujājis garīdzniekus, kas tajā piedalījušies. Viņi apliecinājuši, ka mācītāja Induļa Paiča rakstītais sociālajā tīklā “Facebook” ir sagrozīts diskusijas atspoguļojums. Arī pats Vanags, skaidrojot savu un baznīcas oficiālo nostāju, norādīja, ka “viens mācītājs par to populistiski uzrakstīja “Facebook”.”

Jebkurā gadījumā Rīgas iecirkņa mācītāju sanāksmē nevar tikt lemts par mācītāja izslēgšanu no baznīcas, uzsvēra Vanags.

Tādējādi Rubeņa izslēgšana nav aktuāla.

Viņš apliecināja, ka arī pats runājis ar Rubeni par viņa grāmatām un teikto publiskajā vidē. Rubenis sacījis, ka viņš “raksta Dieva godam”, un Vanagam nav pamata to apstrīdēt.

Jau ziņots, ka Lieldienās mācītājs Indulis Paičs “Facebook” pavēstīja, ka Rīgas iecirkņa mācītāji runājuši, vai Rubenim ir vieta baznīcā. Esot izskanējis, ka Rubenis būtu jāizslēdz no baznīcas par viņa “maldu mācībām un praksēm”.

23 komentāri
es
Gribēju teikt, ka J.R. nedrīkstētu vadīt draudzi......
Jānis
Fakt, pastāsti, kas esi, lai var saprast, kāpēc kaut vienam Tavam vārdam būtu jātic vairāk kā Tevis norieto mācītāju vārdam ?
Fakts
Labdien,labdien. man vienalga vai viņš kalpo un kam kalpo.Skaidrs,ka Rubenis tāpat kā Cālītis nav uzticams un viņiem pa priekšu nevajadzētu grozīties.
labdien!
Mācītājs draudzi nevada,bet kalpo.Rubenis draudzē nekalpo jau sen.
es
Juris Rubenis ir kļuvis tik progresīvs, ka tālu aizgājis no kristīgajām vērtībām.... Nedomāju, ka viņš nedrīkstētu vairs vadīt draudzi....kā domātājs un filozofs pasaulei - kādēļ gan ne...un grāmatas izdos un naudu pelnīs...ja vien nezudīs intriga - mācītājs un tādas grāmatas...tāda kņada - tas jau ir bizness...
ateistu plosīšanās
Kāda gan ateistiem daļa gar Vanagu un baznīcu?Jūs kāds velk uz turieni ar varu?Sieviešu neordinēšana nav ne Vanaga,ne sinodes vairākuma kaprīze,bet gan kā teikts Bībelē-tā Kunga pavēle.Ja nelasa un nav lasījis Bībeli,nav ko te bāzties ar saviem komentāriem!
Elza
Varbūt, ka tieši luterāņu arhibīskapu vajag mainīt- iesīkstējis dogmatiķis, kas uzstiepj savu viedokli sabiedrībai ...Pazīstu un cienu Juri Rubeni jau no jaunības laikiem . Vairāk tādus prātus un sirdis mūsdienu priesteru aprindās!
aura vitalis
Skaisti sprediķot pats Vanags jau prot kopš sovjetu laikiem atšķirībā no daudziem viņa amata brāļiem, bet tas baznīcas gars ir nobeigts pilnīgi un galīgi un pīšļos satriekts kopš 1993. gada...
d
Pilna Māras istabiņa Sīku mazu šūpulīšu, Kad to vienu kustināja, Visi līdzi šūpojās. Šobrīd, kad visas kristīgās pasakas zinātne ar modernajām pētniecības metodēm neizbēgami aizslauka, pierādot kā ir bijis patiesībā, kad arheoloģi un arhīvu vēsturnieki aizvien skaidrāk saprot kā ebreju idejas pārtapa tajā, ko sauc par kristietību, ir pilnīgi skaidrs, ka Dievs IR, bet tam ir maz sakara ar "kristīgo muldēšanu". Labāk baznīcas priekšnieki raudzījušies, lai nebūtu stulbu mācītāju, kad neērti paliek klausīties ne tikai baznīcā, bet arī LR1 svētdienu rītos. Lieciet Rubenim mieru, kam viņa "tupelēs " neiekāpt.
Maira
Kurš būs nākamais luterāņu dievnams vai kapsēta, ko atkal ietirgosit andelē mandelē, arhibīskapa kungs?
diemžēl
Visa Vanaga LELB ir viena farizejiska postpatiesības akcija, kam ar luterismu nav nekāda sakara.
purvaputns
Reliģija- opijs Tautai..... un kā pret tādu arī pret to arī vajag izturēties.
Jā jā
un Markss, Engelss, Ļeņins un Staļins jau mūs reiz no šitā opija atbrīvoja. Sekas = bēdīgas.
diga
ko tas mūdzis tur pļūtī--kāda POST patiesība ??-
Vienkārši pieklājīgiem
sabiedrības locekļiem LELB funkcionāri vispār nav jāgodā, izņemot gadījumus, kad šie funkcionāri ir arī cienījami cilvēki, un sabiedrība pati vēlas tos godāt.
Agnis Zariņš, M theol M oec
Cilvēkbērns, pirmkārt "mūdzis" nav gluži tas pats tituls, kas "ekselence" - kā visiem neticīgajiem vai vienkārši pieklājīgiem sabiedrības locekļiem būtu oficiāli jāgodā kristīgie arhibīskapi. Otrkārt, Jānis Vanags bija tik korekts un smalkjūtīgs, ka faktu sagrozīšanu nenosauca par meliem, bet gan par "postpatiesību", ko paudis viens liberāls luterāņu mācītājs feisbukā un ko elektroniskie masu dezinformācijas līdzekļi pēc tam pavairojuši un tiražējuši, nepārbaudot pirms tam ziņas patiesīgumu.
Neloģiska intervija..
Neesmu kristiete. Manai tautai kristietība tika uztiepta ar varu un es svešu neko nepieņemu, kur nu vēl ar varu. Bet klausoties šo interviju radās īpatnējs iespaids. Itkā Reders vai viņu kontrolējošie lielkapitālisti nu tagad ir tie, kuri pasūta Dieva likumus. :) Ikvienam ticīgam cilvēkam ir skaidrs, ka Dievs sēž virs lielkapitālista nevis lielkapitālists virs Dieva. Ja liekapitālists izgudro Dievu pēc savām vajadzībām un sēž virs viņa, tas jau saknē pasaka, ka Dievs ir itkā lielkapitālista (laicīgā kunga vai spekulanta) izgudrojums. Isi sakot - kopš kura laika valsts jaucas baznīcas lietās!!! Nosaka, ko viņai izslēegt ko uzņemt vai ordinēt.
Loģisks komentārs
Žēl, ka tas nav apskatāms publiskā vidē, kur un kādā veidā jums kristietība ar varu tiek uzstiepta un jūs izmisīgi cenšaties to nepieņemt:). Laikam jau jūs esat vismaz 700 gadus vecs cilvēks. Visu cieņu....:)
Robis
Kāds te sakars ar tautību? Esmu kristietis, latvietis, tiešām neviens nav uzspiedīs ar varu.
MJAU
Kāds te sakars ar kapitālismu?
Pilnīgi aplam
Gluži pareizi Vanags pieturās pie bibliskās sieviešu neordinēšanas! Ja gribat jo modernu, lūgtum,- ejiet uz kino vai naktsklubu. Baznīcas vērtība ir tās negrozāmajā nemainīgumā.
lol
Patika viņa aizstāvība sieviešu ordernācijas aizliegumam- tā mēs interpretējam Svētos Rakstus un viss, nav ko apšaubīt šo absolūtismu. LELB Vanaga vadībā aši vien aizies nebūtībā.
baznīcas attieksme
Rubenis ir progresīvs un domājošs, pāraudzis baznīcas standartus. Sanāksmē par viņu lemjošie sevi paradīja kā tipiskos baznīcas pārstāvjus - tumsonīgus, agresīvus, liekulīgus un aprobežotus. Pat, ja Vanags no sapulces aktivitatēm norobežojas, viņa paša lēmumi un sieviešu diskriminācija, rāda, ka īpaši atšķirīgs viņa viedoklis nav, LELB nav ne progresīva, ne toleranta, drīzāk stagnējoša. Līdzīgi ir ar katoļu baznīcu, - gļēvi neatzīstot bērnu izmantošanu kā nāves grēku un nesodot savējos, tā tikai demonstrē savu liekulīgo dabu, aprobežotību un nespēju attīrīties. Baznīcas var popularizēt garīgumu, cik jaudas, kamēr tās pašas būs kā ļauni, naidīgi atpakaļrāpuļi, nekādas saldās runas nelīdzēs.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti