Leģionāru piemiņas gājiena laikā aizturēti pieci cilvēki

Biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" rīkotā leģionāru atceres gājiena laikā likumsargi aizturējuši piecas personas.

Gājiena laikā Rīgas centrā pieci aizturētie

Policija aizturējusi divus jaunus vīriešus, kuri, kā novēroja aģentūra LETA, jau iepriekš gaidījuši gājiena tuvošanos, sākuši izkliegt dažādus saukļus, piemēram, "Fašisms neies cauri" un "Kauns Latvijai" krievu valodā. Vīrieši aizturēti par pretošanos policijai, pret viņiem iesākta administratīvā lieta. 

Vēl trīs personas aizturētas saistībā ar sapulču, gājienu un piketu norises kārtības pārkāpšanu. Viens no redzamākajām aizturētajām personām ir "antifašists" Aleksandrs Giļmans, vēsta LETA.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja biedrības "Latvijas Antinacistiskā komiteja" pārstāvis Josifs Korens, policija saistībā ar sapulču, gājienu un piketu norises kārtības pārkāpšanu aizturējusi arī Alekseju Šaripovu un Eduardu Gončarovu.

Vēl viens starpgadījums noticis gājiena sākumā – pie Jāņa baznīcas bija ieradušies vairāki cilvēki, kuri, kā paši apgalvoja, ir no vācu "antifašistu" organizācijas. Cilvēki turēja lielu plakātu, ko policija lūdza aizvākt, lai netraucētu gājienam.

Neilgi pēc plkst. 12 pasākums pie Brīvības pieminekļa bija noslēdzies un gājiena dalībnieki bija izklīduši. Vēl tur uzturējās samērā daudz policistu.

Kopumā iesaistīti lieli policijas spēki, tāpat arī privāta apsardzes kompānija, kas sekoja līdzi, lai pasākums notiktu netraucēti.

Bastejkalnā no rīta paredzētais "antifašistu" mītiņš nenotika.

Leģionārus piemin arī Lestenē

Arī Tukuma novada Lestenē, kur guldīti Otrā pasaules kara laikā nacistiskās Vācijas latviešu SS "brīvprātīgo" leģiona rindās kritušie karavīri, notiek piemiņas pasākums.

Tā laikā cilvēki pulcējas pie kritušo karavīru kapu plāksnītēm, kur noliek ziedus un dzied dziesmas karavīru piemiņai. Tāpat piemiņas pasākuma dalībnieki baznīcā nesteidzīgi klausās "Daugavas Vanadžu" kori.

Kārtībai pasākumā līdzi seko daudz policistu, kā arī robežsargi.

20 komentāri
Sarma
Baltiju pārpludināt ar kolonistiem un pārvācot. --------------------------------------------------------------------- Toties "atbrīvotāji" pārpludināja ar krievu kolonistiem un pārkrievoja. Muļķīgi tagad spriedelēt kā būtu, ja būtu. Taču Ja neizbēgami viens vai otrs, es izvēlētos vāciešus. Vismaz tā necūkotos kā krievi, arī tik lopiski neapdzertos kā viņi, nebūtu sacelti tie krievu geto, kur vēl tagad normālam cilvēkam vakaros bailīgi, īpaši pirmajā geto- ķengaragā. Un vispār -pēc padomju ārprāta jebkas cits liekas īsta paradīze.
Latons
Sarma, tagad ar spriedelēšanu, kā vāci, atšķirībā no krieviem, būtu vai nebūtu rīkojušies, kārtīgi nostiprinājuši varu Baltijā, nodarbojaties Jūs! Aicinu atmest zemtupeļnieku mentalitāti un nenodarbināt prātu ar to, zem kura tupeles būtu bijis labāk. Leģionāriem taču arī bija tāda dziesma, ka sados pa mizu vieniem un pēc tam otriem.
Sarma - Veronika
faktus par Hitleriskās Vācijas ietekmi uz mūsu tautām ------------------------------------------------------------------- Nezinu, ko Jūs domājāt ar šo ietekmi. Bet ja par katras ģimenes vēsturisko atmiņu, tad no savu vecvecāku pieredzes zinu, ka vācieši, lai gan iebrucēji kādu laiku, ieņemtajās vietās uzvedās ļoti civilizēti. Turpretī krievu okupanti visu piecūkoja un pievāca visu, kas nebija piesiets. Smaku pēc viniem nevarēja izvēdināt vēl ilgi.
Latons
Nu, īstenībā arī vācieši gatavojās baltiešus deportēt uz austrumiem, bet Baltiju pārpludināt ar kolonistiem un pārvācot. Vienīgā atšķirība, ka viņi, atšķirībā no sarkanā mēra, tikpat kā neko nepaspēja, tāpēc arī maldīgi šķiet, ka brūnais mēris būtu bijis kāds mazākais ļaunums, bet fakts ir tāds, ka abiem vienlīdz maz rūpēja gan latviešu, gan arī pārējo baltiešu liktenis un nākotne.
5 antifašisti velta savu brīvību
leģionāru piemiņai.
Veronika
Vajag cilvēkiem ar faktiem rādīt un skaidrot kas bija kas. Tas nav pareizi, ka cilvēki tiek informēti vienpusēji. Sanāk, ka katrā informācijas telpā sava informācija. Cilvēki spriež no savu ģimeņu piedzīvotā un pieredzes. Manā ģimenē gan mātes (vecticībnieku) pusē, gan tēva (latgalieša) pusē visi cieta no padomju režīma. Ja es neredzēšu faktus par Hitleriskās Vācijas ietekmi uz mūsu tautām, man protams, ka būs priekšstats tikai par padomju fašismu.
O jee...
Faktus par Hitleriskās Vācijas ietekmi uz mūsu tautām varat tālu nemeklēt - Krievijā tos ir grūti nepamanīt. Krievija ir Ceturtais Reihs, kur zeļ un plaukst nacisma ideoloģija, agresija un masu vājprāts.
nu, nu
Lai vai kaa nistu to ka te bija PSRS, ja tas uzvaras nebutu - nebutu te musu tauta laimigaka, nebutu arii partikushaaki, nebuutu briivaaki. --------------------------------------------------------- To nu nevaram zināt. Ja ņem vērā to, ka padomijas laiki bija murgs un to, kā attīistās valstis, kuras nepiedzīvoja krievu kārtību, tad .... Un vēl kreivi tādi pusuzvarētāji vien ir. bez sabiedroto palīdzības viņi neuzvarētu.
Sarma
Policisti labi paveica savu darbu.
...
Būtu gan jākaunas ,ka Hitleram kalpoja ,bet šie nāk gajienos . Nu labi, salasītos kaut kur kapos un pieminētu visus kritušos no abām pusēm ,tos, kurus ar varu armijās paņēma. Tad neviens neko neteiktu . Bet tas ir teāteris ,izdevīgs NA ,viņiem visu laiku jāspēlē "krievu kārts".. Latvijai tas nedara ,tik konfrontē, eskalē .. kauns!
kkk
Lai tie krievi svin to uzvaru. Uzvara bija un ne tu ne NA to nespej noliegt. Tas ka letinjiem vnk skauzh kaut kas un mazvertibas kompleksi moka - luk arii nosoda. Jo pashiem nekadu uzvaru nav ko svinet. Butu priecajushies lidzi par to uzvaru, kas izbeidza nacistiskaa Hitlera armiju. Lai vai kaa nistu to ka te bija PSRS, ja tas uzvaras nebutu - nebutu te musu tauta laimigaka, nebutu arii partikushaaki, nebuutu briivaaki. Un ko vispar vislaik nidet par to kas bija - jaskatas uz nakotni un jadoma par shodienu, japriecajas ka esam brivi. Nav pie mums vissliktakais scenarijs (paluko uz citaam post-psrs valstiim).
Neslāvs
Hitlera sen vairs nav, bet okupantu pilna Latvija. lai brauc uz Rusņu un neeskalē .
..
Kapēc tad tavi krievu drauģeļi stāv pie Impotentu sapņa pieminekļa pārdaugavā, un aurē par mūžīgo slavu krievu "atbrīvotājiem"?
pīpīlācis
Tas ir savdabīgs puslīdz virtuāls iesaldētais konflikts.Tas pastāvēs,kamēr pastāvēs pašreizējā Krievija.
...
Russkijmir naciki tagad drikst lepoties ,ka kalpo Kremla Hitleram un iet naciku gajienos . Kremla Hitlers tagad dod daudz naudas Eiropas nacikiek ,lai tik konfrontē, eskalē .. kauns ,ka liberasti multikulturalisti ir pret naciku naida propagandu !
Latons
Kaut kā nepārsteidz. Pieci aizturētie, un to vidū neba kādi mistiski "fašisti" vai "nacisti", bet gan visi kā viens bravūrīgi un krieviski aurojoši "antifašistu" tévaiņi..
kkk
Lai tie krievi svin to uzvaru. Krievi tachu ar fashistiem kopaa uzsaaka karu. Bez Staljina tas karsh nebuutu saacies. Vnk krievus mazvertibas kompleksi moka - nav jau krievam vairs ar ko palepoties. Kaapeec neljaujat nabagiem papriecaaties par Baltijas okupaaciju. Ja PSRS neokupeetu Latviju, tad Latvija tagad buutu Daanijas liimenis un krieviem buutu veel lielaaki mazveertiibas kompleksi - butu te musu tauta laimigaka, butu arii partikushaaki, buutu briivaaki, nevis PSRS okupaacijas sachakareeta Eiropas nabagmaja kaa tagad.
..
Draņķa kolorado vabole ar savu lenti jau protams pazīmējās kameru priekšā. Lieku galvu ķīlā, ka šitiem jefiņiem noteikti pa 20 Rubļiem cigaretēm no Maskavas pārskaita, lai pasākuma laikā šos sašņorētu un vismaz kāds kadrs tiktu, ko NTV vakara ziņu sižetā par "Nacistisko Latviju" parādītu. Es poliču vietā to draņķi būtu iemetis busiņā prom no kameru objektīviem, un kārtīgi piedauzījis - kādēļ tādus neizsūta no valsts momentā?!
Māris
"Antifašistu" mītiņš nenotika, jo nebija atrodams neviens fašists. Viss loģiski.
Neslāvs
"Antifašisti" jau nevar protestēt paši pret sevi- lielkrievu fašistiem.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti