Ledus Ogrē gandrīz iziris; plūdu draudi mazinās

Ceturtdienas pēcpusdienā vairākus kilometrus garais ledus sastrēgums Ogres upē izkustējies un teju viss ledus ieplūst Daugavā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele.

Lai arī ledus sastrēgums dienas laikā brīžiem apstājies, tas aizvirzījies tālāk lejpus dzelzceļa tiltam un pašlaik vairs ir tikai dažus simtus metrus garš.

Iepriekš ledus sastrēgums bija vairākus kilometrus garš un apdraudēja dzelzceļa tiltu - ledus gabali jau sniedzās līdz tā konstrukcijām.

Pēc ledus sastrēguma izkustēšanās ūdens strauji kritās – līmenis pazeminājies par pusmetru. Tas joprojām turpina samazināties. VUGD vērtējumā, lielākās plūdu briesmas Ogrē nu ir garām.

Tāpat situācija nedaudz uzlabojusies situācija Daugavā pie Daugavpils, kur ledum pakāpeniski izdodas izkustēties un ūdens tiek uz priekšu. Dienesti joprojām ir nobažījušies par ūdeņiem un lediem, kas tuvojas Latvijas robežai no Baltkrievijas.

Tomēr palu ūdeņu izraisītas nepatikšanas nākas piedzīvot arī citviet, ne tikai Daugavas krastos dzīvojošajiem Latgalē vai ogrēniešiem. Dažādus pārsteigumus sagādā arī palu pārņemtās mazās upītes citur Latvijā, norādīja Šembele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti