Rīta Panorāma

Telefonintervija ar LVSADA priekšsēdētāju Valdi Keri

Rīta Panorāma

Čehijā veic masveida Covid-19 testus uzņēmumos

Intervija ar Carnikavas novada domes priekšsēdētāju Daigu Mieriņu

Ledus Gaujā pie Carnikavas nedaudz sakustējies; līmenis mazliet krities

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Naktī ledus Gaujā pie Carnikavas ir nedaudz sakustējies un ūdens līmenis pazeminājies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Ūdens līmenis vakar pēcpusdienā sasniedza kulmināciju – 3,25 metrus virs stacijas nulles atzīmes, bet šorīt plkst. 8.00 tas bija par 11 centimetriem zemāks ar tendenci lēni, bet pazemināties.

Vienlaidu ledus klājiens, kas bija saglabājies īsi pirms Gaujas ietekas Rīgas līcī ir izkusis, LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Carnikavas novada domes vadītāja Daiga Mieriņa. Uzaustot gaismai, Gauju apsekojuši pašvaldības pārstāvji.

Tieši šis, iepriekš neuzlūzušais ledus, bija viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ no Gaujas augšteces nākošās ledus masas pie Carnikavas sablīvējās, izraisot ūdens līmeņa kāpumu.

LVĢMC dati liecina, ka vakar sasniegtais ūdens līmenis ir otrais augstākais palu līmenis kopš 1933. gada, kad Carnikavā veic hidroloģiskos novērojumus, taču, tā kā Carnikavā plūdus mēdz radīt ne tikai pali, bet arī vējuzplūdi, kad vētru laikā vējš Gaujā sadzen Rīgas līča ūdeņus, šis vērtējams kā astotais augstākais ūdens līmenis, kas jebkad novērots Carnikavā.

Augstākais ūdens līmenis bijis 1990. gadā, kad tas bija par 40 centimetriem augstāks nekā vakar fiksētais. 

LVĢMC aprēķinājis, ka šogad sasniegtais ūdens līmenis šajā upes posmā palu periodā atkārtojas vidēji reizi 50 gados.

Sintija Ambote ziņo no Carnikavas
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas Radio pusdienlaikā vēstīja, ka tuvāko stundu laikā ledus sastrēgumu Gaujā pie Carnikavas plānots spridzināt. Bažas raisot ledus sablīvēšanās tieši Gaujas pēdējā kilometrā pirms izejas jūrā. Patlaban notiek gatavošanās ledus spridzināšanai – ledus sastrēgumā ir izveidoti urbumi, kur plānots ievietot spridzekļus.

Ledus spridzināšanas vieta ir norobežota – tai nedrīkst iet tuvāk par 200 metriem. Notiekošo vēro pāris desmiti cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti