Panorāma

Narkotiku lavīna pastā

Panorāma

Baložu pavēlniece

Ledus biezums ūdenstilpēs samazinās

Ledus biezums ūdenstilpēs samazinās; aicina nekāpt uz ledus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ceturtdien, 14. februārī, termometra stabiņš Rīgā sasniedza +6 grādus, un siltā saule pastiprināti kausēja ledu ūdenstilpēs. Lai gan galvaspilsētā ir ezeri un dīķi, kuros ledus joprojām ir gana biezs un stabils, daudzviet uz ūdenstilpēm atrasties jau kļūst bīstami.  

Agrā pusdienlaikā silta saule silda Ķīšezera ledu. Šāds laiks ir patīkams makšķerniekiem – nesalst rokas. Tur uz ledus LTV filmēšanas grupa gan sastapa vien dažus entuziastus. Viens no viņiem ir Vladislavs, kas laipni izrāda savu lomu: “Nu kādas 10 ir!”

Vīrietis izmērījis, ka ledus biezums te ir aptuveni 25 centimetri un viņš jūtoties droši, bet sacīja – ja ir mazāk par 10 centimetriem, viņš lieki neriskē.

“Vienreiz iekritu ūdenī šeit pat. Bet tad bija aprīlis, 20 grādu silts bija, ledus vēl stāvēja, tas bija krievu laikos. Un viss, pabeidzu ķert, pilna kaste. Gāju, gāju un iekritu iekšā. Nu labi, ka izlīdu ārā,” atceras Vladislavs.

Rīgas pašvaldības policija ik dienas seko līdzi ledus biezumam ūdenstilpēs un nosaka ierobežojumus – kur uz ledus drīkst un kur nedrīkst kāpt.

“Neskatoties uz to, ka ir iestājies salīdzinoši silts laiks, patīkams, saulains, tomēr ledus biezumu tik ļoti tas neietekmē – tātad ledus nepaliek ļoti straujā tempā plānāks,” atzīst Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Jānis Skrims.

Atšķirīga situācija ir vietās, kur ūdens ir plūstošs – tur ledus kūst ātrāk.

Pašvaldības policija ledus biezumu primāri monitorē tādās ūdenstilpēs, kur uzturas vairāk cilvēku. Regulāra pārbaudes vieta ir Juglas upes atzarā, kur ir ne mazums makšķernieku.

Kopā ar policistiem LTV filmēšanas grupa pārbaudīja ledus biezumu. Pirmais mērījums tiek veikts tuvāk plūstošajai upei. Tur redzams, ka ledus jau krietni pakusis.

Policisti norādīja, ka šāds ledus biezums ir pietiekams, lai uz tā varētu atrasties, tomēr cilvēkiem jebkurā gadījumā jābūt modriem.

Veicot atkārtotu mērījumu citā vietā tuvāk krastam, ledus biezums ir 22 centimetri. Tas pierāda, cik krasi ledus biezums var atšķirties vienā un tajā pašā ūdenstilpē.

“Cilvēkus aicinātu – ja viņi arī iet vietā, kur ir atļauta atrašanās uz ledus, ja tā ir ūdenstilpe, kurā ir straume, tad pārliecināties katrreiz konkrētajā vietā par ledus biezumu, par ledus stiprību,” atgādina Jānis Skrims.

Turklāt jāskatās arī, lai ledus struktūra būtu viendabīga, nevis kārtaina, jo var būt situācijas, kad cilvēks ielūst arī tad, ja zem kājām ir biezs ledus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta dati liecina, ka šoziem no ūdenstilpēm izcelti 13 noslīkušie, bet uz ledus izglābti septiņi cilvēki.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti