Lecot uz galvas ūdenī, traumas gūst aptuveni 30 cilvēki gadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lecot uz galvas ūdenī, pēdējos gados traumas guvuši 20 - 30 cilvēki gadā, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Tādēļ sākta kampaņa "Pārgalvis=Bezgalvis", lai atturētu cilvēkus no pārgalvības.

Atbildīgās iestādes vērtē, ka cilvēku skaits, kas ik gadu savainojas, lecot ūdenī uz galvas, Latvijā ir liels. Turklāt 90% gadījumu smagas traumas ūdenī gūst jauni vīrieši, izrādoties apkārtējiem. Sekas pārgalvībai var būt ķermeņa paralīze, nespēja elpot, nespēja parunāt, seksuālā disfunkcija.

No traumām sevi pasargāt var, vienkārši nerīkojoties pārgalvīgi, uzsver Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume:

"Viņi nevar strādāt, viņi nevar uzturēt ģimenes, viņi paši kļūst par aprūpējamiem.

Protams, Latvijai tas ir ļoti daudz. To mums uzsver arī ārsti, kas brauc uz citām valstīm uz dažādām konferencēm. Viņi saka: bet citur tā nav, citur nav neviena šāda gadījuma." 

"Latvijas jaunie vīrieši ir gana pārdroši un pārgalvīgi, viņi lec ūdenī uz galvas. Citur šo problēmu pat nepazīst, jo nav neviena šāda cietušā. Izklausās kā joks, bet patiesībā tas bija konkrēts gadījums, kad tas bija latvietis, kas bija aizbraucis uz vienu valsti un ielecis ūdenī uz galvas. Tas ir vienīgais gadījums, kas tajā gadā tur bija noticis. Un tas izrādās bija latvietis," stāsta Straume.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti