LDz vēstures muzejā - izstāde «Liliputija»

Vilcienu kustības demonstrējumi uz pieciem dažādiem modeļiem, dzelzceļa modeļu būvniecības meistarklases un darbnīcas, ieskats modelisma vēsturē – šādu daudzpusīgu programmu saviem apmeklētājiem, īpaši skolēniem brīvdienu laikā, līdz 3. novembrim  piedāvā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs izstādes „Liliputija" ietvaros.

Muzejs pārtapis par Latvijas dzelzceļa modelisma centrālo vietu, kur vienuviet var ne tikai apskatīties darbojošos modeļus no muzeja un privātām kolekcijām, bet arī gūt praktiskus padomus un iemēģināt roku dzelzceļa modeļa veidošanā.

„Dzelzceļa modelisma tēmai veltīti pasākumi muzejā notiek jau ceturto gadu. Šogad esam gājuši vēl tālāk un apmeklētājiem piedāvāsim daudz plašākas iespējas – ne tikai apskatīt modeļus, bet arī praktiski iesaistīties veidošanas procesā. Dzelzceļa modelisms ir visai sarežģīts un laikietilpīgs hobijs, taču, neskatoties uz to, tā ir pasaulē visai populāra nodarbe, kas vieno gan lielus gan mazus. Vēlamies šo aizraujošo nodarbi popularizēt arī Latvijā," stāsta Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja direktore Ieva Pētersone.

Šogad izstādē apskatāmi pieci dažādi dzelzceļa modeļi: Latvijas dzelzceļa ritošais sastāvs – pagātne, tagadne un nākotnes iespējas, Sergeja Tretjakova veidotais Tirzas un Dzērbenes staciju modelis (būvniecības stadijā), 1954.gada retro modelis, G (1:22,5) un Z (1:220) mēroga modelis no Dainā Puncuļa kolekcijas un 1:32 mēroga modelis un pārvietojamais modelis čemodāniņā no Vladislava Labunovska privātās kolekcijas.

Modelisma meistarklasēs var uzzināt par modeļu veidošanas pamatiem (ar ko sākt, ja vēlas būvēt dzelzceļa modeli), ēku būvniecību mērogā 1:87, modeļu konversiju jeb standarta modeļu individualizēšanu u.c.

Savukārt modeļu veidošanas darbnīcā dalībnieki uz 20x30 cm pamatnes paši veidos sliežu ceļu ar dažādiem ainavu elementiem. 2. novembrī visi elementi tiks savienoti vienā modelī un būs iespēja vērot vilcienu kustību praktiskā darbībā.

Izstādi rīko Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs sadarbībā ar dzelzceļa modelisma entuziastu grupu. Dalība modelisma darbnīcā jāpiesaka iepriekš.

Katras dienas notikumu plāns un sīkāka informācija railwaymuseum.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti