Dienas ziņas

Izjūk valdības veidošanas sarunas

Dienas ziņas

Latvijas kontūra Haidparkā

Lažas skolā izdzied 100 dziesmas Latvijai

Lažas skolā izdzied 100 dziesmas Latvijai

Aizputes novada Lažas speciālajā internātpamatskolā par godu Latvijas simtgadei audzēkņi ar pedagogiem vienojušies kopīgā muzicēšanā. Desmit dienu laikā ik starpbrīdi izdziedātas populāras un iemīļotas dziesmas, radot savu simt dziesmu izlasi.      

Ir noskanējis zvans un beigusies kārtējā mācību stunda, Lažas speciālās internātpamatskolas audzēkņi ierodas skolas zālē, lai vienotos kopīgās dziesmās vai rotaļās. Uz skatuves savas vietas ieņēmusi pavadošā instrumentālā grupa un solisti. Bērni paši kopā ar skolotājiem izvēlas sev tīkamāko dziesmu repertuāru, kas lielākoties ir populāri un iemīļoti skaņdarbi.

Vienā starpbrīdī tiek izdziedātas trīs līdz četras dziesmas, kas kopumā dienas laikā ir desmit un vairāk. Izdziedāto dziesmu saraksts veido simtgades dziesmu izlasi. Šāda kopīga muzicēšana starpbrīžos padara tos organizētus, ļaujot bērniem paust savas emocijas, atzīst pedagogi.

“Mums ļoti bieži starpbrīžos bērni dejo, iet rotaļās, atkarībā no tā, kāda dziesma. Bērni gaida, es nāku no stundas, un viņi saka - skolotāj, ātrāk, ātrāk, tūlīt būs zvans uz stundu. Viņi grib dziedāt, lai starpbrīdis būtu piepildītāks,” stāstīja Lažas speciālās internātpamatskolas mūzikas skolotāja Inga Svipsta.

Kopīgai muzicēšanai Lažas speciālajā internātpamatskolā ir senas tradīcijas. Katram audzēknim te ir iespēja ne tikai dziedāt, bet arī apgūt kāda instrumenta spēli.

Šāda darbošanās attīsta ne tikai bērnu intelektuālās spējas, bet arī viņu pašapziņu un emocionālo noturību. Arī šobrīd pēc muzikālajiem starpbrīžiem audzēkņu uzvedība esot manāmi mainījusies.

“Tiek uzdots vairāk jautājumu, vairāk ir atbilžu. Man šķiet, ka stundas ir dzīvākas,” sacīja Lažas speciālās internātpamatskolas vēstures skolotāja Inta Ūdriņa.

“Man ir neizpratne par to, kāda vieta mūzikai un kādā formātā būs atvēlēta jaunajā izglītības modelī. Jebkuram bērnam muzicēšanas process  attīsta intelektu, un tas ir zinātniski pierādīts,” bažas pauda Lažas speciālās internātpamatskolas direktors Linards Tiļugs.

Lažas speciālajā internātpamatskolā mācās 83 audzēkņi no Aizputes un apkārtējiem novadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti