Dienas ziņas

Ludzā pulcējas adītājas

Dienas ziņas

Jelgavas Amatu skola paplašina sadarbību ar uzņēmējiem

Lauku skolās aizvien grūtāk nokomplektēt 10. klasi

Lauku skolās aizvien grūtāk nokomplektēt 10. klasi – Līvbērzē tās vairs nebūs

Nokomplektēt desmito klasi lauku vidusskolās ar katru gadu kļūst aizvien grūtāk, jo vairāk motivētie bērni dodas uz ģimnāzijām, bet  citi, baidoties no īstas vidusskolas programmas, izvēlas mācības turpināt profesionālajās skolās. Jelgavas novadā šogad pirmo reizi desmitā klase netiks atvērta Līvbērzes vidusskolā. 

Jelgavas novada Līvbērzes vidusskolā  nākamajā mācību gadā desmitā klase vairs netiks atvērta. Jau 2014./2015.mācību gadā vidusskolas klašu grupā bijis vien 21 audzēknis, bet  šogad no desmit absolventiem vēlmi turpināt mācības desmitajā klasē izteikuši vien pieci bērni.

Līvbērzes vidusskolas direktore Daiga Podkalna stāsta: “Ir ļoti mazs bērnu skaits 11. un 12. klasē, tad uzņemt vēl vienu klasi, kurā ir ļoti maz bērnu, es neuzņemos.”

Izglītības pārvaldē skaidro, ka  vidusskolas klases  ir pašpietiekamas, ja tajās mācās vismaz desmit audzēkņi.

Jelgavas novada izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa norāda, ka skolai ir jāspēj visu, kas nepieciešams programmas apguvei, finansēt no sev pieejamajiem finanšu līdzekļiem.  

“Mums nevienai vidusskolai nav nekādas dotācijas un pārdales no citām skolām,” saka Avotiņa.

No novadā esošajām četrām klātienes vidusskolām arī Vircavas vidusskolā jau bijis laiks, kad desmitā klase netika atvērta, tomēr pēdējos gados, kaut arī nelielas, bet vidusskolas klases ir.  Šogad skolas direktore Ināra Vīgante cer uz divpadsmit desmitklasniekiem, tomēr atzīst, ka motivētākie meklē iespēju mācīties ģimnāzijā, bet daudzi lauku bērni izvēlas profesionālās skolas.

“Ir sociālie apstākļi, kad vecāki tomēr domā, ka nebūs tās naudiņas skolot, tāpēc vajag profesiju mācīties, un otrs ir bailes, ka tai vidusskolā tomēr ir lielākas prasības, un tad viņi labāk iet [citur], uz amatu skolu mums diezgan daudz ir gājuši,” atzīst Vīgante.

Šogad Jelgavas novadā devīto klasi beidza 259 audzēkņi, un novada statistika liecina, ka mācības vidusskolā turpina apmēram puse.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti