Dienas ziņas

Jaunieši izveido uzvedumu «Dejojam mieram»

Dienas ziņas

Bērni nelaimīgi vecāku strīdu dēļ

Apbalvo skaistāko lauku saimniecību

Lauku sētu vidū izceļ lavandu audzētāju un senču māju atjaunotāju saimniecības

Konkursā varēja piedalīties ikviena zemnieku saimniecība, kas gādā par lopiņiem, audzē labību vai dārzeņus un ir pratusi izveidot arī skaistu un sakoptu lauku sētu. Konkursa žūrija šovasar apbraukāja laukus un lūkoja, vai pagalmā un dārzā atvēlēta vieta puķu dobēm, vai grāvji ir izpļauti un kūts priekša izslaucīta. Latviešu tradicionālo vērtību kopēji un glabātāji saņēma īpašus plusiņus.

„Mūsu lepnums ir lauku ainava, kur ir ozols, līdzās traktors. Tas liecina, ka mēs gadsimtu ritumā esam spējuši atrast līdzsvaru starp lauksaimniecisko ražošanu ikdienā un to, ka mēs vienmēr novērtējam dabas bagātības,” uzrunājot klātesošos, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Konkursa finālā nonāca astoņas zemnieku saimniecības. Vieni audzē bites un garšaugus, citi labību un aitas, bet Dižkoka zīmi no Botāniskā dārza direktora Andreja Svilāna saņēma īpašās balvas ieguvēji, Umurgas pagasta ''Lillu'' saimnieki Inga Purava un Rihards Šķeltiņš par lavandu ieaudzēšanu Latvijas laukos.

Otra specbalva tika Andretai un Aleksam Rasmuseniem, kas Raiskuma pagasta “Ezersētās” atjaunojuši senču mājas un dzīvo saskaņā ar dabas ritmiem. „Mēs nestrādājam balvas, bet sevis dēļ, Latvijas dēļ un mūsu bērnu dēļ,” sacīja Andreta Rasmusena.

Bet šā gada skaistākās lauku saimniecības goda titulu un iespēju doties uz dārzkopības izstādi Berlīnē saņēma Zvārdes pagasta “Vārpu” saimnieki Ļuba un Valdis Markevici. Viņi pa kvadrātmetram vien ir atkarojuši no džungļiem zemi bijušajā Zvārdes poligonā. Tagad tur pļavas grezno 300 aitu liels ganāmpulks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti