Lauku pašvaldības aicina zemniekus saudzēt ceļus

Lauku pašvaldības aicina zemniekus saudzēt ceļus, notīrot traktoru riepas, uzbraucot uz ceļa.

Problēma aktualizējas pavasara un rudeņu šķīdoņos, laikā, kad notiek lauku aršanas, mēslošanas un ražas novākšanas darbi. Traktortehnikai pēc lauku darbiem uz riepām sakrājas netīrumi no zemes, māla, mēsliem. No lauka pārnestais tālāk uzkrājas un sablīvējas uz ceļa, padarot to bīstamu cita veida transporta kustībai.

Lai neizbojātu un pilnībā neizdangātu ceļus, kā arī nepadarītu tos bīstamus satiksmei, zemnieki tiek aicināti notīrīt sanestos dubļus uz ceļa, ka arī ievērot ceļa zemes nodalījuma joslu. Īpaši tādos laika apstākļos, kādi valda šobrīd, pretējā gadījumā zemnieki saņems sodus.

Daugavpils novada domes Komunālās saimniecības nodaļas transporta tīklu inženiere Anita PabērzaSilvija Smagare

„Situācija ir tāda, ka zemniekiem darbs arī negaida un viņiem ir jābrauc. Zemnieki vadā tagad kūtsmēslus, un riepas ir netīras, riepas ir ļoti lielas, un izbraucot uz ceļa, ir jānotīra riepas. Jāskatās, lai krava neizbirst pa ceļu, jo pēc tam mašīnas visu to iznēsā tālāk, un ceļš ir faktiski bojāts.

Sodi ir. Satiksmes noteikumos atrunāts, ka policija var sodīt. Nav arī mazi sodi.

No 14 līdz 70 naudas vienībām. Tas ir fiziskām personām. Juridiskām – no 140 līdz 500 naudas soda vienībām. Naudas vienība nozīmē 5 eiro,” pastāstīja Daugavpils novada domes Komunālās saimniecības nodaļas transporta tīklu inženiere Anita Pabērza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt