Lauku atbalsta dienesta direktora amatā virza iepriekšējās dienesta vadītājas vietnieku Krūmiņu

Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktora amatā plānots iecelt iepriekšējās dienesta direktores vietnieku Ģirtu Krūmiņu, paredz izskatīšanai valdības sēdē otrdien, 5.novembrī, iesniegtais Ministru kabineta rīkojuma projekts.

Kopš 24.septembra LAD direktora amats ir vakants, un Krūmiņš patlaban ir iecelts par LAD direktora pienākumu izpildītāju. 

Zemkopības ministrija norāda, ka Krūmiņš ir pierādījis savas spējas vadīt LAD, līdz ar to viņu plānots apstiprināt LAD direktora amatā, lai nodrošinātu efektīvu un pilnvērtīgu dienesta darbu. 

Krūmiņš piekritis paaugstināšanai amatā.

KONTEKSTS:

Anna Vītola-Helviga pēc otrā amata pilnvaru termiņa beigām šogad 23.septembrī atstājusi dienesta vadītājas amatu.

Vītola-Helviga iepriekš sacīja, ka viņai netiek piedāvāts turpināt darbu šajā amatā. Viņa skaidroja, ka zemkopības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) pamatojums lēmumam neturpināt darba attiecības ar viņu bijis tas, ka pie varas Latvijā ir jauna valdība ar citiem uzstādījumiem un nepieciešama iestāžu vadītāju maiņa. "Vienojāmies par korektu darba attiecību pārtraukšanu," teica LAD direktore.

Savukārt Gerharda padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Santa Vaļuma noliedza, ka LAD direktores aiziešanas iemesls ir jaunās valdības vēlme nomainīt ilggadējus iestāžu vadītājus. Pēc viņas sacītā, darba tiesisko attiecību pārtraukšanas pamatā ir pašas Vītolas-Helvigas iesniegums par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu.

Helviga-Vītola LAD vadīja kopš 2009.gada.

LAD ir ZM pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti