Lauksaimniekiem skolēni ir atspaids sezonālajos darbos; NVA aicina vēl pieteikt vakances

Skolēnu vasaras nodarbinātības programmā uzņēmēji pieteikuši vairāk nekā 3000 vakances. Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) dažādu nozaru uzņēmumu pieteikumus vēl izvērtēs, taču aicina darba devējus vēl līdz pirmdienai iesūtīt vakances. Gan NVA eksperti, gan, piemēram, zemnieki norāda, ka skolēni var būt arī labs papildspēks sezonālajos darbos, kur vienmēr pietrūkst darbaroku.

Lauksaimniekiem skolēni ir atspaids sezonālajos darbos; NVA aicina vēl pieteikt vakancesSintija Ambote

  Pērn uzņēmums "Daileko" nodarbināja jauniešus trīs mēnešus, katru mēnesi pa pieciem skolēniem. "Mēs audzējam zemās mellenes un dzērvenes. Tad pagaidām šis periods ir tieši ravēšanas darbu laiks, bet uz ražas laiku vasaras beigās viņi mazgā kastes un arī lasa ogas," pastāstīja ogu audzētājs Valdis Ieviņš.

  Neskatoties uz to, ka melleņu raža ir augusta nogalē, saimniecībā netrūkst citu darbu, piemēram, ravēšana. Arī šogad jau vairāki jaunieši pieteikušies piedāvātajām vakancēm. Saimnieks uzskata, ka iespēja vasarā nodarbināt jauniešus ir gana laba alternatīva nemitīgi tukšajām sezonas darbinieku vietām.

  "Jā, tur ir papildu slodze tam cilvēkam, kas ir atbildīgs par viņiem, bet valsts tajā programmā piemaksā par viņu nodarbināšanu. Ir jākārto diezgan daudz papīru, bet tas ir darīts, un nav problēmu. Īpaši vēl, ja NVA nodaļā kāds panāk pretī ar padomu, kā tas ir Rēzeknes novadā. Tā kā tas ir sakārtojamas un darāms. Jaunieši, kas strādājuši, arī šķiet apmierināti. Varbūt ne visi ir pieraduši strādāt tās 7 vai 8 stundas, bet pierod un ir labi. Mēs arī savā ogu audzētāju kooperatīva iekšienē esam par to runājuši. Un esmu ieteicis pārējiem izmantot šo darbaspēku.

  Cik saprotu, tad šogad citi arī mēģinās. Cita lieta, ka ne visos reģionos ir tieši tie jaunieši, kas gatavi strādāt lauku darbus," stāstīja Ieviņš.

  Saimnieks atzīst, ka ikdienā darbiniekus atrast ir sarežģīti un ir liela darbinieku mainība, jo algas lielākoties maksā pēc padarītā darba apjoma. Tāpat, sākoties ogu laikam mežā, piesaistīt vienkāršo darbu darītājus saimniecībās kļūst vēl sarežģītāk.

  Par uzņēmēju aktivitāti, piesakot vakances šīs vasaras skolēnu nodarbinātības programmā, vairāk pastāstīja NVA pakalpojumu departamenta nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja Vineta Leončika.

  "Šobrīd pieteiktas aptuveni 150 darba vietas, un tās iesnieguši 30 darba devēji, bet laiks līdz pirmdienai vēl ir. Mēs sagaidām tuvākajās dienās vēl lielāku aktivitāti. Piesakās pašvaldības, ir dažas zemnieku saimniecības, ir arī uzņēmumi, kas darbojas viesmīlības un tūrisma jomā. Tā kā šīs nozares ir dažādas šobrīd. Pieteiktās profesijas lielākoties ir vienkāršie darbi, piemēram, pārdevēja palīgs, palīgstrādnieks, klientu apkalpošanas operators. Bet ir arī kvalificētākas vakances, piemēram, lietvedis vai projektu asistents," stāstīja NVA pārstāve.

  Tāpat aprīlī pirms ārkārtas situācijas jau tika iesniegti vairāk nekā 3000 darba vakanču piedāvājumi skolēniem, kurus NVA patlaban arī izvērtē.

  Skolēnu nodarbināšanas programma šogad noritēs tikai divus mēnešus. Darba vietas varēs sākt veidot no 6. jūlija, ievērojot drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai. Darba devēji var vakances pieteikt līdz pirmdienai, savukārt jaunieši varēs reģistrēties līdz pat augusta nogalei.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti