Dienas ziņas

Liepājā veidos specializētās audžuģimenes

Dienas ziņas

Zinātnieki pēta Limbažu Lielezeru

Noslēgusies pieteikšanās studijām

Lauksaimniecības universitāte uzņemšanas naktī noslēdz pieteikšanos studijām

Ar uzņemšanas nakti Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) noslēgusies pieteikšanās studijām.

Jau tradicionāli visilgāk durvis studētgribētājiem bija atvērtas LLU, kur jau 11. reizi notika  uzņemšanas nakts. Interesentu netrūka, un daudziem tā bija pēdējā iespēja novērst kļūdas un pārpratumus. “Mums vispār sanāca maza aizķeršanās. Mēs bijām Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), iesniedzām dokumentus, (..) bet mums bija pats galvenais “papīrs” aizmirsies, un tad mums nācās braukt pie jums uz skaisto pilsētu,” norāda reflektante Ieva no Ķeguma novada.

Ieva pieteikties studijām atbraukusi kopā ar savu meitiņu. Uzņemšanas komisijā stāsta, ka šāda tendence šogad esot bijusi visu pieteikšanās laiku. “Arī šajās visās sešās dienās nāca daudz ar maziem bērniņiem. Tātad ne tikai paši jaunie studē, bet arī tie, kuri jau ieguvuši dzīves pieredzi un izdomājuši, ka grib studēt. Nāk gan mammas, gan tēti,” stāsta LLU Studiju centra vadītāja Sandra Sproģe.

Uzņemšanas nakts bija pēdējā iespēja arī tiem, kuri studijām pieteikušies elektroniski, bet aizmirsuši, ka pieteikums jāapstiprina klātienē.

Kāds tētis ceļu no Tukuma uz Jelgavu mērojis, lai izpalīdzētu savam dēlam. “Viņš pats ir ārzemēs. Strādā. Tāpēc arī atbraucu viņa vietā. Viņš par zemes ierīkošanu un mērniecību grib mācīties. Viņš jau ir strādājis Valsts zemes dienestā un tāpēc grib to turpināt,” pauž kāda reflektanta tēvs vārdā Arvīds.

Vienotajā elektroniskās uzņemšanas sistēmā šogad reģistrējušies 8147 topošie studenti, no tiem 146 izmantojuši pēdējā brīža iespēju. LLU kā pirmo prioritāti šogad izvēlējušies 807 reflektanti, kas ir par 30 vairāk nekā pagājušajā gadā. “Mūsu augstskolā viss ir nemainīgi. Pirmā ir veterinārmedicīna, kur tiešām veidojas konkurss. Tad mums ir mežinženieri, kas arī vienmēr stabili turas. Tad šogad variē informāciju tehnoloģijas studiju programmas un ekonomikas studiju programmas,” saka Sproģe.

Pamatstudiju vienotās uzņemšanas konkursa pirmās kārtas rezultātus studētgribētāji uzzinās jau šo piektdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt