Laukos sācies siena un zaļbarības sagataves laiks

Siltais un saulainais laiks raisījis rosību pļavās un sēto zālāju laukos – zemnieki ar steigu vāc sienu un gatavo skābsienu. Laika apstākļi gan zāles kvalitātei, gan pašai lopbarības sagatavei šogad ir labi. Daļa lauksaimnieku jau pat pilnībā savos laukus veikuši pirmo siena un zaļbarības pļauju un cer, ka vasaras garumā izdosies vēl vismaz pāris reižu nopļaut zāli un  pilnībā nodrošināties ar lopbarības krājumiem ziemai.

Zāli pļaujošus traktorus un jau laukos sagatavotus skābbarības ruļļus pēdējā laikā var ieraudzīt arvien biežāk, zemniekiem sācies karstais lopbarības – siena un zaļbarības sagataves laiks, stāsta agronoms un Latvijas Lauku koncusltāciju centra Daugavpils biroja vadītājs Guntars Melnis.

Zemnieks Ainārs Jonāns no Sventes pagasta kopā ar vecākiem jau pilnībā veikuši pirmo šī gada zāles pļāvumu. Lai sagatavotu labas kvalitātes sienu un zaļbarību fermai, kurā mīt ap 200 liellopu, bija jāsteidz izmantot katra diena, un laika apstākļi arī ir labvēlīgi lopbarības sagatavei.

Zālāju kvalitātei var sekot arī internetā īpašā pļaušanas servisā. Kā katru gadu, arī šogad pļaušanas serviss dažādos Latvijas reģionos ņem paraugus lopbarības kvalitātes noteikšanai un sniedz ziņas saimniekiem par zālāju zelmeņiem un optimālāko pļaušanas laiku. Pagaidām viss liecina, ka lopbarība šogad būs kvalitatīva, atzīst Guntars Melnis.

Lauksaimnieki cer, ka vasara zālājiem būs labvēlīga un ka šogad izdosies zāli nopļaut vēl vismaz pāris reizes, saka Ainārs Jonāns.

Kā atzīst lopkopības speciālisti un paši piensaimnieki, šogad sagatavot pēc iespējas kvalitatīvāku lopbarību ir īpaši būtiski. Mazinoties piena iepirkuma cenai, nopietni jārēķina saimniecības izdevumi un ieņēmumi. Vieni no lielākajiem izdevumiem lopkopībā ir tieši par barību. Un, jo labāku un kvalitatīvāku barību izdosies ievākt, jo labāka būs arī piena kvalitate un taupīgāk saimniecība varēs saimniekot ziemā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti